Завтра український борщ може стати культурною спадщиною ЮНЕСКО

Новини Вінниці Новини України

Завтра, 1 липня, український борщ може увійти до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Як повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, у березні минулого року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд ЮНЕСКО, підготовлене експертами номінаційне досьє «Культура приготування Українського Борщу» до списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена в чергу на розгляд у 2023 році.

Проте, розпочата росією війна проти України за оцінками Організації створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини і було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку – Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Розгляд українського досьє відбудеться 1 липня у Парижі – на засіданні має бути ухвалено остаточне рішення щодо включення борщу до спадщини ЮНЕСКО.

Незважаючи на загарбницьку війну, яку розв’язала росія проти України, позбавивши мільйонів українців звичного мирного життя, домівок і доступу до продуктів харчування, український борщ залишається символом життя, творчості, боротьби та сили українців“, – зазначила Джапарова.

Раніше, український борщ потрапив у ТОП-20 найсмачніших перших страв за версією CNN.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *