«Правда має перемогти!»: у Жулянах та під Печерським судом мітингували більше тисячі вінничан

Новини Вінниці Новини України Топ

У подіях 17 січня у Києві взяли участь більше тисячі мешканців Вінниччини, представництво нашого регіону було чи не найбільшим. Активісти з Вінницької області зустрічали Петра Порошенка в аеропорту «Жуляни» та протестували під Печерським судом, вимагаючи припинити політичні репресії у країни.

Вінницькі активісти стверджують: до столиці їх привела жага справедливості та бажання відстояти ідеали демократії, виборені Революцією Гідності.  

Володимир

«Я приїхав підтримати петра Порошенка та всю Україну. Переконаний, зараз ми зовсім не туди рухаємось. Хочеться справедливості, а те, що робиться – це політичне переслідування опозиції, цього допускати не можна!», – стверджує протестувальник Володимир. 

Григорій Сиротюк

«Правда має перемогти. Невже влада думає, що зможе чинити беззаконня вічно? Колись вони самі предстануть перед судом, але перед справедливим судом! Їх буде за що саджати і кому саджати!», – зауважує активіст, режисер Вінницького музично-драматичного театру імені Садовського Григорій Сиротюк. 

Схожі думки висловили і депутати місцевих рад Вінниччини, які також взяли участь у політичних акціях у Києві.   

Андрій Гижко

«Петро Порошенко – єдиний лідер, який сьогодні уособлює незалежну, демократичну опозицію. Ту опозицію, яка готова боротись за Україну вільну та незалежну. За Україну, де можна вийти на мітинг, де можна говорити все, що думаєш. Саме ці принципи ми сьогодні відстоюємо», – зазначив голова Вінницької обласної організації партії «Європейська Солідарність», очільник фракції «ЄС» в облраді Андрій Гижко. 

Валерій Камінський

«Вінничани зібрались тут з різних причин: підтримати свого політичного лідера, захистити демократію. Бо все починається з малого: з початку відбувається тиск на опозицію, а потім для закріплення диктаторської влади приходять війська ОДКБ. Ми цього не допустимо!», – висловився голова Вінницької міської організації партії «Європейська Солідарність», депутат ВМР Валерій Камінський.

Олексій Січак

«Для нас дуже важливо відстояти демократичні починання, розпочаті Петром Порошенком! Ми не дозволимо Зеленському наступати на опозицію та підтримуємо нашого п’ятого Президента, який, впевнений, буде і сьомим!», – зазначив депутат Бершадської міської ради від «ЄС» Олексій Січак. 

Холод та сніг з дощем не зупинив вінничан: вони залишались під Печерським судом до завершення судового засідання. Підбиваючи підсумки довгого, важкого дня, активіст Дмитро Дідковський констатував: за день влада двічі «зашкварилась», а опозиція одержала стратегічну перемогу:  

Дмитро Дідковський

«Ми побачили два епічних «зашквари»: спочатку, коли Порошенка не хотіли в аеропорту пускати на територію України, а другий зашквар відбувся у суді: коли хотіли нав’язати Порошенку безоплатного адвоката, коли суддя фактично самоусунувся. Це показує, що на сьогоднішній день з цією владою не хоче співпрацювати ніхто. Це ще не означає, що ми перемогли, головна боротьба ще попереду, але, якщо не зменшувати натиск – ми переможемо, влада програє, бо болото не може тримати удар!»

Представник політради партії «Європейська Солідарність» Василь Зернецький подякував учасникам акцій за день, який вони провели у відстоюванні демократичних свобод в Україні. 

Василь Зернецький

«Дякую вам за той внесок, який ви робите у майбутнє нашої держави та у майбутнє своїх дітей! Я знаю, як вся Україна сьогодні з’їжджалася з усіх кутків, як влада намагалася перекривати дороги і я бачив, з яким хвилюванням ви зустрічали п’ятого Президента у Жулянах, і я вам за це безмежно вдячний!», – заявив Василь Зернецький.  

Подякувала землякам і вся Вінницька територіальна організація «ЄС».

«17 січня 2022 року вже увійшло в історію України як день славної перемоги громадянського суспільства!

Ми відстояли принципи демократії та ідеали Майдану! Ми довели, що гідність та свобода – фундамент, на якому ми стоїмо! 

Пишаємось, що в цих історичних подіях взяли участь більше тисячі вінничан. Про те, як це було – у нашому фотозвіті.

Вінничани – неймовірні, дух свободи у нас у крові!», – йдеться у дописі на Facebook-сторінці «Європейська Солідарність. Вінниччина».

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *