На Лебединому озері у Вінниці помирають теплолюбні черепахи

Новини Вінниці Топ

Вінничани продовжують викидати до Лебединого озера поблизу Центрального парку імені Леонтовича червоновухих черепах. Як пише видання NaПарижі, попри пояснення та попередження мешканці Вінниці не припиняють викидати на призволяще теплолюбних рептилій, приречуючи їх на загибель.

Наразі в озері перебувають 14 червоноухих черепах. Одну тварину рятують. Від переохолодження у неї симптоми пневмонії. Інші на грані загибелі, адже вони не пристосовані до холодів.

«У позаминулому році із залученням журналістів нам вдалося врятувати 77 черепах. Тоді залучалися волонтери з Вінниці та Києва. У минулому році в озері було відносно мало червоновухих черепах. Нині знову багато. Я нарахувала 14. Вони звикли до тропічного клімату, а з холодами гинуть. Так, є ще кілька болотних черепах, але у тих ще хоча б є шанс вижити взимку. Вони більш пристосовані. У червоновухих його немає», – пояснила журналістам зооволонтерка Людмила Коротка.

Жінка зауважує, що зараз намагається врятувати від загибелі одну з черепах. Але інші тварини приречені, якщо їм не допоможуть люди.

«Керівництво парку як може роз’яснює вінничанам, що не треба випускати у водойму черепах. Проте вони там є… Раніше забрати їх звідти складно – лебеді захищають. Як тільки птахів забирають на зимівлю, потрібно переселяти черепах. Я прошу усіх, хто має бажання та можливості долучитися до порятунку цих тваринок поки вони ще живі», – каже жінка.

До слова, червновухі черепахи оселяються у Лебединому озері, що у Центральному парку не випадково. Спочатку вінничани купляють тваринок, а потім, коли ті набридають, підселяють до водойми. Фактично цим лише на трохи продовжується життя черепах.

Живуть такі черепахи від 20 до 30 років, іноді до 40 років. Але їм потрібен теплий субтропічний клімат (не менше +20 градусів) або домашні умови – акваріум на 100—150 літрів, а суша повинна займати не менше 25 % площі акваріуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *