Мистецький вікенд з «Коцюбуддою» та майстер-класами: фоторепортаж з «Ticket to the SUN» у Вінниці

Новини Вінниці Топ Фото дня

Впродовж 30 липня – 1 серпня у Вінниці відбувається триденний мистецький вікенд «Ticket to the SUN». На території колишнього дитячого санаторію імені Коцюбинського зібралися місцеві та всеукраїнські виконавці та художники, а також різного роду активісти, які презентують свої роботи. Окрім мистецької частини, на відвідувачів чекають різноманітні фізичні активності та можливість відпочити від міської метушні «на межі міста з природою».  

«Мистецький вікент Ticket to the SUN ‒ це така собі квінтесенція того, як територія на межі міста і природи саме у Вінниці може наповнюватись новими сенсами через людей, через активності і через інтерпретацію так чи інакше постаті Коцюбинського. Дуже яскраво це засвідчують варіації на тему образу Коцюбинського, його присутності тут не так, як в центрі, на Замості, де його мала батьківщина, а скоріше як на місці першого його «Інтермеццо». Це Сабарів, його камінь, усі ці місця ніби нашіптують, що сюди варто приходити по таке ніби й усамітнення, а, з іншого боку, наповнення», ‒ розповідає директор департаменту туризму й маркетингу міськради Олександр Вешелені.

За словами посадовця, програма вікенду покликана, по-перше, дати майданчик місцевим митцям: музикантам, художникам, хореографам, ленд-артистам ‒ попрацювати в такій собі синергії разом з природою і одне з одним.

«Це такий експериментальний майданчик, де їхній внесок у вигляді муралів, у вигляді ленд-арту, десь надовше, десь ні, але дає нам якісь інструменти переосмислення корпусів, дерев, водойми, взагалі цього сусідства міста й природи. Люди, які приходили сюди і в 2019, і приходять в 2021, дуже цінують ось цю атмосферу невимушеності, відкритості, прийняття одне одного. Хтось це називає «духом Старого арт-поля», хтось «Подільським вудстоком», але так чи інакше, незалежно від того, чи це мистецький вікенд, чи це вікенд мандрівників, чи як буде, сподіваємось, в цьому році фестиваль «ДІЛИ», який теж планується тут проводити, ‒ це теж спосіб подивитися на одне одного, на Вінницю. Зрозуміти, що ти все ще у Вінниці, але «відійти», наповнитись та повернутися з новими силами, як це робив Коцюбинський», ‒ додає Вешелені.  

В програмі зараз два головні акценти: це інді-колективи (як приїжджі, так і місцеві) та майстер-класи. Зокрема, в п’ятницю була зустріч з «бувалим» ветераном української музики Мирославом Кувалдіним, де він частково торкнувся теми створення музичних хітів. Планується майстер-клас від хореографа Гліба Зєльгіна. Також майстер-класи для дітей з гончарства та фото. Серед «рухового» аспекту фестивалю: бадмінтон, слеклайн, «сапи» на ставку, скелелазіння, велоактивність тощо.

«Все це дозволяє подивитися на територію SUN, як такий собі майданчик чи хаб взаємодії з нашими рекреаційними просторами: і річкою, і лісом, і скелями, які є природніми надбаннями, і вони можуть бути доповнені точками прокату. Якимись запливами, забігами, «покатухами» і так далі», ‒ підкреслює очільник департаменту туризму.

Водночас, за словами членкині громадської організації «PLAI» Дар’ї Іванович, назва фестивалю виникла як алюзія на пісню «Ticket to the Moon». Оскільки ж територія називається «Територія SUN», то аналогія співпала.

«Ще є така штука, що Коцюбинського називають «сонцепоклонником», адже він часто використовував у своїх творах образ Сонця. І все ніби «співпало». Саме тому ми використали його у логотипі як «Коцюбудду». Це ніби такий собі «чіл», це таке чудове місце, хоч воно і закинуте. Але ми хочемо привернути увагу, що за допомогою ревіталізації це може бути чудовим об’єктом і культурним, і відпочинковим. Також сюди можна запрошувати туристів з інших міст. Унікальність цієї локації в тому, що вона ніби в місті, адже сюди можна легко дістатися громадським транспортом, але вона вже знаходиться на межі лісу та міста. Адже тут є вихід до сабарівського лісу та сабарівських скель», ‒ розповідає Дар’я Іванович.

За словами активістки, фестиваль має дещо незвичний формат.

«В нас часто питають, на кого варто йти, на що ми відповідаємо, що в нас не такий формат, коли треба йти на когось, на якогось конкретного артиста. Тому що основний меседж цьогорічного «Ticket to the SUN» ‒ це атмосфера і вайб. Це така собі базова магія синергії і взаємодії: людини з людиною, людини з природою, людини з творчістю. Це дуже важливо», ‒ каже членкиня громадської організації.

До створення образів на цьогорічному фестивалі долучилися місцеві художники. Зокрема, над образом «Коцюбудди» на одній з місцевих споруд працював відомий вінницький художник Олександр Нікітюк.

«Ми змалювали саму ідею фестивалю, поєднавши образ Коцюбинського та сучасне мистецтво. І змалювали його в образі Будди. Не зовсім в релігійному контексті, а, скоріше, духовному. Такий пацифічний настрій. Відтак, і кольорова гамма відповідно підібрана ‒ в теплих кольорах. Саме зображення графічне ‒ просто чорно-біле», ‒ розповідає художник.

За його словами, на фестивалі над відразу кількома об’єктами працювала група місцевих митців.

«Це і проєкт «Ітологія», який видно на вході. Це такі собі «ідоли». Вони брали участь і в «Живому вогні», потім ми привезли їх сюди. Проєкт «Маскування», де виготовлені наші маски. І проєкт «Живі дерева». За ці дні фестивалю, думаю, вони будуть змінювати одне одного. Показувати є що. Проєкт «Doors». Зокрема, це і алюзія на відому групу, відтак на двух дверях з’являється портрет Джима Моррісона. Всі двері ми розмальовували, на кожного з художників були одні чи кілька дверей, і протягом тижня ми їх розмальовували. Тепер всі вони стали свого роду фотолокаціями та прикрасою фестивалю», ‒ додає Нікітюк.

Загалом, на фестивалі вже виступили гурти «Очеретяний кіт», «Квартет 42», «Zapaska» та «Пиріг і Батіг». На суботній вечір заплановані виступи колективів та виконавців: «VODA», «=vseOdno=», Мирослава Кувалдіна, який відразу виступає на фестивалях в кількох іпостасях: і як лектор, і як ведучий, і як музикант. Також для вінничан та гостей фестивалю чекатимуть: «Blueberry Jam», «CHUBAREENEE» «The Hypnotunez».

До слова, третій день фестивалю, 1 серпня, буде безкоштовний.

З повною програмою та цінами на фестивалі можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Фоторепортаж з першого дня мистецькою вікенду ‒ нижче

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *