Мешканця Ладижина підозрюють в антиукраїнській пропаганді

Новини Вінниці

41-річному жителю Ладижина оголосили підозру за двома статтями: за публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, а також за публічні заклики до змін держкордону України.

За повідомленням пресслужби Вінницької обласної прокуратури, слідчі встановили, що чоловік користувався забороненою в Україні соціальною мережею «Одноклассники», де мав власний акаунт. На своїй сторінці ладижинець поширював тексти з відвертими закликами до порушення територіальної цілісності України та захоплення державної влади. Незаконний зміст цих повідомлень підтверджено проведеною судово-лінгвістичною (семантико-текстуальною) експертизою.

На сьогодні чоловікові інкримінують правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 109 КК України (публічні заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади) та ч. 1 ст. 110 КК України (публічні заклики до вчинення умисних дій, метою яких є зміна меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України).

За вчинення зазначених кримінальних правопорушень КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *