У Вінниці мати загиблого Героя Небесної Сотні передала школам книги про події Революції Гідності

Новини Вінниці

8 квітня мати загиблого Героя Небесної Сотні Максима Шимка, Зоя Кузьменко, передала департаменту освіти Вінницької міської ради 42 комплекти книг про події Революції Гідності. Невдовзі книги будуть направлені до шкільних бібліотек міста.

Про це інформують на сайті міськради.

За словами Зої Семенівни, аби одними з перших отримати ці видання, довелося звернутися  до Українського інститут національної пам’яті. Незабаром кожна школа отримає комплект із п’яти книг: «Небесна Сотня. Життєписи», книга 1 та 2, «Майдан. Пряма мова» книга перша та друга, а також «Історія з Майдану. Епізод І».

Видання містять інформацію про безпосередніх учасників тих подій, інтерв’ю з ними та спогади рідних про загиблих Героїв Небесної Сотні.

«Ці книжки мають історичне значення, адже тут розповідається про людей, які були на Майдані Незалежності у Києві в 2013-2014 роках. Це розповіді про людей, які були безпосередніми учасниками тих подій. Книги написала Світлана Терейковська. Це людина, яка була на майдані, журналіст, політолог. Вона дуже багато спілкувалася з родинами Героїв Небесної Сотні. Вона активно брала участь у Всеукраїнській акції «Потяг Труханівська Січ». Вона по крупинках збирала історії родин з Небесної Сотні. Поки що видали два томи «Небесна Сотня. Життєписи», чекаємо ще на третій. Його ми також постараємося передати до департаменту. Ці книги дуже цікаві, адже вони про кожного героя та цікаво проілюстрована», – розповіла Зоя Кузьменко. 

Довідка

Максим Шимко – вінничанин, учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). 

Фото ‒ з сайту міськради

Головні новини дня – в нашому Telegram-каналі

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *