На Вінниччині планують облаштувати додаткові пункти пропуску на кордоні з Молдовою

Новини Вінниці

У Вінницькій області ухвалили рішення, яке дозволить знизити навантаження на пункти пропуску між Молдовою та Україну в межах регіону. Як зазначають на сайті облдержадміністрації, це стане можливим після будівництва та облаштування місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон «Цекинівка – Сорока» та «Велика Кісниця – Василькеу». Заплановано роботи на 2021 рік.

Як йдеться в повідомленні, нещодавно постійна комісія обласної ради підтримала пропозицію щодо внесення змін до Обласної програми будівництва, облаштування та утримання місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон на 2017-2021 роки. Зазначені зміни запропоновані Могилів-Подільським прикордонним загоном з урахуванням навантаження на вищевказані пункти пропуску.

Заступник начальника відділу з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами профільного департаменту Юрій Мельник повідомив, що за інформацією Могилів-Подільського прикордонного загону, щоденно державний кордон України в пункті пропуску «Цекинівка – Сорока» в обох напрямах перетинає від 100 до 150 мешканців обох держав. А в пункті пропуску «Велика Кісниця – Василькеу» ‒ від 50 до 80. На сьогодні послуги по забезпеченню пропуску громадян через кордон здійснюється в пристосованих приміщеннях, що не відповідають чинним вимогам ані українського, ані молдовського законодавства.

Згідно з запропонованими змінами, на будівництво та облаштування нових пунктів пропуску, за умови наявності в обласному бюджеті та бюджетах територіальних громад відповідних коштів, планується спрямувати по 1 млн 700 тис. грн. на кожен. В тому числі по 900 тис. грн. з обласного бюджету. Обидва пункти пропуску відносяться до категорії річкових, тобто таких, на яких перетин кордону може здійснюватись виключно на човнах через Дністер.

Нагадаємо, 24 березня під час засідання в Кабміні ухвалили рішення щодо виділення 613 мільйонів гривень на облаштування 35 пріоритетних пунктів пропуску у 2021 році. До переліку потрапили і два пункти пропуску на Вінниччині. Загалом роботи триватимуть до 2023 року. Мова йшла про модернізацію Могилів-Подільського прикордонного пункту пропуску та будівництво прикордонного пункту пропуску «Бронниця». Більше про це ‒ читайте ТУТ.

Фото ‒ з сайту ОДА

Головні новини дня – в нашому Telegram-каналі

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *