На Вінниччині почали діагностувати та лікувати «ковідофобію»

Новини Вінниці

У Вінницькій обласній клінічній лікарні діагностують та лікують «ковідофобію» – розлад, який виникає у людей з нестійкою психікою на фоні пандемії коронавірусу. Про це інформує фундація журналістів з інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «Спіноза».

Як йдеться у матеріалі на сайті організації, про «ковідофобію» можуть свідчити нав’язливі дії у вигляді постійної дезінфекції рук аж до почервоніння та виникнення лущення, ритуали з обробки дезінфікуючими засобами усього, що попадає на очі, носіння захисної маски без об’єктивних на те причин (зовнішність, фетіш, специфіка роботи і т.ін.) чи наявних ознак респіраторних захворювань, постійні думки про зараження короновірусом, яких людина не в змозі позбутись самотужки. Основними чинниками розвитку страху перед вірусом є низька самооцінка, гіперчутливість, соціофобія та робота на межі власних можливостей.

«Низька самооцінка проявляється, як правило, комплексом «сірої мишки» — намаганням бути непомітним, не виділятись, не привертати увагу, униканням контактів та конформною поведінкою. Цей фактор, а також особистісний страх критики, підвищена тривожність, іпохондрія, самоізоляція і сучасні тенденції інформпростору з нагнітання та «істерії» у медіа, формують у людей з низькою стресостійкістю зменшення радості від життя, пригнічені настрої, хронічний стрес і, як наслідок, постравматичний розлад – «ковідофобію». Виходить, вимушені заходи безпеки, відсутність елементарних знань з вірусології та недостатність інформаційно-просвітницької роботи із населенням, можуть продукувати страхи у значної частини соціуму», – йдеться у статті.

Для зменшення рівня тривожності, фахівці рекомендують навчитись визначати та чітко формулювати свою проблему, змінювати свою поведінку та реагування, вибудовувати альтернативні припущення, а також прогнози щодо дискомфорту. Тобто, умовно «прив’язати себе до реальності», зменшивши саморуйнівні ознаки і не лякатись своїх і, особливо, чужих страхів.

Підвищена тривожність, кажуть психологи, сформована штучно, під впливом зовнішніх факторів, зникає, як тільки ці фактори – біологічні, психологічні і середовищні — змінюються.

У нашого сайту тепер є Telegram

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *