Помер Олексій Порошенко, батько п’ятого президента України

Новини Вінниці

На 85 році життя 16 червня помер екс-депутат Вінницької облради Олексій Порошенко. Про його смерть повідомили в прес-службі «Європейської солідарності».

Помер батько п’ятого президента України Петра Порошенка. Олексій Іванович тривалий час очолював аграрний напрямок сімейного бізнесу саме у Вінницькій області.

«Сьогодні перестало битися серце великого людини праці, хлібороба, громадського і політичного діяча, Героя України, отця п’ятого президента України Олексія Івановича Порошенка», – йдеться в повідомленні «Європейської солідарності».

Нагадаємо, А. Порошенко двічі обирався – в 2006-му і 2010 роках – депутатом Вінницької обласної ради від партії «Наша Україна» і «Єдність». з 1998-го, коли Петра Олексійовича було обрано нардепом, саме Олексій Іванович став гендиректором концерну «Укрпромінвест», а потім відповідав за аграрний напрямок, зокрема Крижопільський цукрозавод, вирощування буряку та інших культур.

Олексій Порошенко народився в 1936 році в селі Саф’яни (нині Ізмаїльський район Одеської області, тоді – Королівство Румунія). Закінчив Львівський сільськогосподарський інститут у 1959 році, здобув фах інженера-механіка механізації трудомістких процесів у сільському господарстві. Далі працював на Одещині та в Молдові, 1992 року, після початку війни в Придністров’ї, переїхав до Києва, де тоді в аспірантурі КНУ імені Тараса Шевченка навчався майбутній президент Петро Порошенко. Олексій Порошенко був успішним бізнесменом, у 2012 році журнал «Фокус» включив його до числа 20 провідних аграріїв України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *