У Китаї народилися перші свині, чиї органи можна пересаджувати людям

Новини Світу

У Китаї з’явилися на світ свині з багаторазово відредагованим геномом, який в результаті став сумісний з людським. Таким чином тепер органи від свиней можна буде пересадити людині, тому що імунна система людей не сприйме їх агресивно.

Клінічні випробування органів почнуться в найближчі кілька років, повідомляє Страна.иа з посиланням на Science.

Уточнюється, що редагуванням геному свиней займалася компанія eGenesis. Спочатку з ДНК тварин були виключені три гени, потім додали дев’ять нових і виключили 25  вірусів, що розмножуються у геномі.

Кожен з етапів дозволив вирішити одну з проблем можливої пересадки органів свині в організм людини. Перше редагування, як стверджують у компанії, дозволило органам стати фізично сумісними з людськими за будовою, розмірами та функціями. Друге знизило ймовірність відторгнення органів імунною системою, яка насторожено ставиться до будь-яких чужорідних молекул.

І, нарешті, третій етап редагування дозволив виключити з геному віруси, які містяться в ДНК кожного організму. Мова йде про ендогенні віруси, які існують тільки в межах ядра клітини.

Редагування проводилося з допомогою CRISPR/Cas9, у ньому брали участь кілька свиноматок. Після народження поросят дослідники встановили, що вони генетично стабільні.

Самі тварини при цьому народилися фізично здоровими та фертильними – вченим вдалося знайти лише “промахи” редагування, проте вони не торкнулися білок-кодуючих ділянок ДНК.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *