Мітинг-реквієм: Вінниця вшанувала пам`ять захисників України

Новини Вінниці

Сьогодні, 29 серпня,  українці вперше відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та її територіальну цілісність. Саме цього дня в 2014 році в Іловайському котлі держава втратила найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

У Вінниці на Європейській відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до Меморіалу Слави, пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО/ООС. Серед полеглих солдатів і офіцерів неоголошеного російсько-українського конфлікту 234 наших земляки, імена яких занесені до книги вічності. За  виявлені мужність та патріотизм 9 вінничан удостоєні найвищого звання – Герой України. Четверо – отримали це звання посмертно.

Учасниками заходу стали батьки загиблих воїнів АТО/ООС, ветерани Другої світової війни 1939-1945 рр, діти війни, учасники антитерористичної операції та ООС,  ветерани Афганської війни, представники релігійних конфесій, колективів, політичних формувань, громадських організацій, мешканці міста Вінниці та області.

Почесті полеглим Героям віддали воїни Вінницького гарнізону. Під час проходження Почесної варти військовий духовий оркестр виконав урочистий марш.

День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, встановлено Указом Глави держави від 23 серпня №621/2019.  Відтепер пам’ятну дату відзначатимуть щороку 29 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *