Концерти, фестивалі, пленер гончарів: як у Вінниці відзначать День прапора і День Незалежності

Новини Вінниці

На День державного прапора та на День Незалежності на мешканців Вінниці чекатимуть концерти, фестивалі, історична виставка, флешмоб та навіть пленер гончарів. План святкових заходів опублікований на сайті міськради.

Святкування Дня прапора розпочнеться о 10:00 із урочистого підняття синьо-жовтого стяга на Майдані Незалежності. Почесне право підняти прапор України буде надано військовим. Після церемонії відбудеться символічний флешмоб «Україна – єднає!», в якому візьме участь близько 300 людей.

А об 11:30 на площі «Водограй», що у Центральному парку культури і відпочинку, розпочнеться XII обласний фестиваль народної творчості «Скарби Поділля». З 15:00 тут триватиме Мистецький проект «Молодь – майбутнє України».

У День Незалежності для вінничан підготували насичену програму. Уже традиційно у Вінниці відбудеться фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». Він розпочнеться о 12:00 на Майдані Незалежності. Тут буде презентовано виставки декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва від народних майстрів Вінниччини. 

У рамках проведення фестивалю відбудеться XXII регіональний пленер гончарів, виставка Центру історії Вінниці «Щоденний запис кінного походу: студентський рух напередодні незалежності», виставка-інтерактив сучасного етно-одягу від Valentina Kilar, фото-виставка Лідії Бойко «Деміурги: орнаменти душ».

О 15:00 на Майдані Незалежності відбудеться святковий концерт «Оберіг України!». Свою творчість відвідувачам покажуть кращі фольклорні колективи, а також гурти «Sunrise» та «Декорум», вихованці муніципальної майстерні «Зоряна мрія» Палацу мистецтв, народні колективи «Барвінок», «Радість», зразкові ансамблі танцю «Квіти Поділля», «Подоляночка», «Академія національних традицій», Академічний міський камерний хор «Вінниця» та естрадно-духовий оркестр «ВінБенд».

О 20:30 на Європейській площі розпочнеться вечірня програма. В рамках проекту «Кінодворик» відвідувачам покажуть український історичний фільм «Гетьманські клейноди».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *