Концентрація вуглекислого газу в атмосфері у 2018 році стала найбільшою за всю історію

Новини Світу

Обсяг викидів основних парникових газів в 2018 році побив всі рекорди, а їх вплив на глобальне потепління посилився на 43% в порівнянні з 1990 роком. Про це повідомляє CNN з посиланням на доповідь Американського метеорологічного товариства.

Доповідь було побудовано на дослідженнях більше 475 вчених з 57 країн. Професор географії і атмосферних наук в Університеті Джорджії Маршал Шепард зазначив, що тенденція, яку реєструють вчені, вже зараз відбивається на погоді в світі, сільському господарстві, рівні життя, охороні здоров’я.

Із доповіді можна вирізнити 4 не надто приємні тенденції для людства та планети:

  • Концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла найвищих в історії значень – 407,4 частини на мільйон;
  • 2018 рік став четвертим найтеплішим роком за всю історію спостережень. Трьома іншими найтеплішими роками були 2015 року, 2016 і 2017 роки. З них 2016 рік – самий жаркий з середини 1800-х (тоді були зроблені перші записи спостережень про погоду);
  • Рівень моря зростає до рекордних рівнів сьомий рік поспіль. В середньому швидкість становить приблизно 3,1 сантиметра в десятиліття;
  • Льодовики показують тенденцію до танення 30 рік поспіль.

Висновки з доповіді про стан клімату вагоміші блогів або думок в соціальних мережах. Грунтуючись на наукових даних, вчені б’ють на сполох про кліматичну кризу, яка відбувається тут і зараз, – підкреслив професор Шепард.

Джерело: День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *