На Вінниччині розповсюджують листівки з «чорним піаром» проти кандидата від «Батьківщини»

Новини Вінниці

На Вінниччині в одномандатному виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) невідомі розкидали по вулицях листівки з ознаками «чорного піару» проти кандидата у народні депутати України Андрія Красніцького (суб’єкт висування – ВО «Батьківщина»). Про це повідомляє довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Так, 9 липня у місті Гайсин зафіксовано листівки, прикріплені на автомобілях та розкидані по вулиці.

«Цей Красніцький жодного дня не працював у владі, що він може зробити? На нашому округу ЗА ПІДТРИМКИ ЗЕЛЕНСЬКОГО ТА ТИМОШЕНКО балотується кандидат, якого ніколи ніхто не бачив та не знав! Де він був раніше? Без досвіду роботи у владі, ще «молоко на губах не обсохло», 32-річний юрист розповідає нам тут про злам якоїсь системи…», –  йдеться, зокрема, у тексті листівки. – «…Не дамо зламати стабільну систему роботи! Не голосуйте за Красніцького! Потрібно підтримати тих людей, які мають досвід та які перевірені часом. НЕ ОБИРАЙТЕ «КОТА У МІШКУ»!».

Також на матеріалі розміщено фото кандидата у народні депутати Андрія Красніцького.

Варто зазначити, що на листівках відсутні дані про замовника, виконавця, тираж та установу, яка виконала друк.

Відповідно до  частини 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.10. Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

У частині 7 статті 69 Закону зазначено: друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. У той же час, виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, заборонено прямою вказівкою частини 23 статті 74 згаданого закону.

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *