Листівки на електроопорах та банери без вихідних даних: на Вінниччині фіксують порушення правил агітації

Новини Вінниці

Спосетрігачі громадської мережі ОПОРА фіксують на Віниччині політичну рекламу партій та кандидатів у народні депутати у невідведених місцях та без вихідних даних, що суперечить виборчому законодавству.

Зокрема, у Вінниці розміщені білборди та сітілайти із гаслом «Разом до перемоги! Опозиційний блок». На рекламних матеріалах вказано, що замовником виступає однойменна громадська організація.

Також в обласному центрі на електроопорі зафіксовано наклеєну агітаційну листівку кандидата у народні депутати України по виборчому округу №12 Юрія Павленка (суб’єкт висування – політична партія «ПАТРІОТ»). На ній зазначено: «Влада повинна служити народу. Перший народний кандидат. Юрій Павленко. Виборчий округ №12. Зустріч щонеділі на Майдані Небесної Сотні, 12:00». Крім того, листівка не містить вихідних даних.

У Вінниці та Ямполі (виборчий округ №16) спостерігачі ОПОРИ фіксують розміщення банерів політичної партії «Українська стратегія Гройсмана», які не містять вихідних даних.

У селі Уладівка Літинського району (виборчий округ №14) на деревах розклеєні агітаційні матеріали без вихідних даних кандидатки у народні депутата України Світлани Лутковської (самовисування).

У селі Іванівська Слобідка Калинівського району та в місті Хмільних (виборчий округ №13) агітаційні матеріали кандидата у народні депутати Олександра Реп’яха не містять вихідних даних та розміщені на автобусних зупинках та вікнах магазинів.

Довідково: Згідно з частиною 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Після реєстрації кандидатів матеріали передвиборної агітації повинні мати необхідні вихідні дані та бути розміщені за кошти виборчого фонду відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до частини 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Згідно з частиною 8 статті 69 цього ж Закону місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як за сто днів до дня виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації з додержанням принципу рівних умов.

Згідно зі статтею 212-13 КУпАП, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно передбачають накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження караються накладенням штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *