На Вінниччині в 853 закладів освіти не оформлено документи на їхні земельні ділянки, – прокуратура

Новини Вінниці

На території Вінницької області функціонує 1478 дитячих закладів, які користуються земельними ділянками, з яких 625 закладів мають у користуванні земельні ділянки на підставі правовстановлюючих документів,   853 – ще не мають таких документів.

Відсутність правовстановлюючих документів на землю створює передумови для зловживань в її використанні, формує ризики для нормального функціонування навчального закладу та навчального процесу.

Для недопущення таких ризиків органами прокуратури області впродовж останніх років пред’являються позови до органів місцевого самоврядування щодо вжиття заходів із оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що перебувають у користуванні закладів освіти.

Так, цьогоріч судами задоволено два позови керівника Вінницької місцевої прокуратури, один позов керівника Жмеринської місцевої прокуратури, а також закриті провадження у зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог за двома позовними заявами керівника Бершадської місцевої прокуратури. Загальна площа земель за цими позовами склала майже 11 га, з яких на площу 9,2 га правовстановлюючі документи перебувають на стадії виготовлення.

Прокуратурою області, на адресу Вінницької обласної державної адміністрації, скеровано лист із пропозиціями щодо забезпечення належного здійснення керівниками закладів освіти області повноважень щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки навчальних закладів, а також недопущення незаконного їх відчуження або використання.               

За інформацією: прес-служба прокуратури Вінницької області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *