Підприємцям, що незаконно видобували вапняк на Вінниччині, повідомили про підозру

Новини Вінниці

На Вінниччині повідомили про підозру особам, які організували незаконне видобування вапняку на території Піщанського району.

Слідством установлено, що керівник державного підприємства, за попередньою змовою з суб’єктом господарювання, упродовж 2017-2018 років, не маючи спеціального дозволу на користування надрами, організували незаконний видобуток та переробку вапняку. Продукцію реалізовували через власне приватне підприємство.

Підприємцям повідомлено про підозру за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 240 КК України – а саме, у незаконному видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, їх привласненні та розтраті на суму понад 1 млн грн з подальшою легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

Як повідомляють в обласній прокуратурі, з метою уникнення кримінальної відповідальності, дискредитації та провокації слідчих ГУНП у Вінницькій області, оперативних працівників  Управління захисту економіки та прокурорів, через соціальні мережі та засоби масової інформації, розповсюджуються неправдиві відомості щодо реальних обставин вчинюваного злочину. Що, нібито, розслідуванням кримінального провадження зупинена діяльність прибуткового державного підприємства.

Разом з тим, зазначають у відомстві,  документального підтверджено, що керівник неприбуткового державного підприємства, заснував приватне товариство з обмеженою відповідальністю. Далі, спільно з директором цього товариства, використовуючи  територію та кар’єр, яким раніше користувалося  державне підприємство, розпочали видобуток корисних копалин загальнодержавного значення. Продукція вапняку, яка зберігалася, знову ж таки на території державного підприємства, реалізовувалась приватним підприємством. У свою чергу, прибуток від такої діяльності на рахунки державного підприємства не  надходив.

За матеріалами: Прес-служба прокуратури Вінницької області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *