Обрано нового голову Конституційного суду

Новини України

Новим головою Конституційного суду України обрано Наталію Шапталу. Про це повідомило джерело у КС.

  • Новим головою КСУ 12 голосами “за” обрано Наталію Шапталу, – сказав співрозмовник агентства.

Наталія Шаптала – український юрист, кандидат юридичних наук. Народилася 18 квітня 1959 року в Донецьку. У вересні 2010 року Шаптала була призначена суддею Конституційного Суду України.

Як повідомлялося, 14 травня, судді Конституційного суду України проголосували за звільнення Шевчука з посади судді КС, який був головою Конституційного суду.

Довідка: 26 лютого Конституційний суд ухвалив рішення, у якому визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

15 березня судді Конституційного суду Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко заявили, що подальше перебування Шевчука на посаді голови КС призведе до повного розвалу суду та руйнації конституційного правосуддя. Судді також зазначили, що Шевчук «зосередив зусилля на використанні можливостей високої державної посади для досягнення особистих цілей та задоволення власних амбіцій».

За даними Центру протидії корупції, через ухвалення Конституційним судом рішення про скасування статті ККУ щодо незаконного збагачення Шевчуку анулювали візу до США.

17 квітня Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного суду дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КС у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду, та виявила його невідповідність займаній посаді.

Відповідно до п. 3 параграфу 13 та параграфу 27 Регламенту КС, голова суду, а в разі його відсутності заступник, не пізніше сьомого робочого дня з дня отримання висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики скликає спеціальне пленарне засідання суду для розгляду питання про звільнення судді.

Шевчука було обрано головою КС 21 лютого 2018 року.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *