Вчені запропонували спосіб перетворити вуглекислий газ на сажу

Новини Світу

Вчені з Університету RMIT в Мельбурні розробили метод, який дозволяє перетворювати вуглекислий газ на сажу. Як зазначає Naked science, діоксид вуглецю вважається однією з головних загроз для довкілля і земної атмосфери, а нова розробка дозволить боротися з його негативним впливом.

Новий метод відносно швидкий і не вимагає величезного тиску і складних хімічних реакцій для того, щоб перетворити вуглекислий газ у твердий вид. Його головна сила — в наночастинках металевого церію, який грає найважливішу роль в електрохімічній реакції, яка відділяє кисень від вуглекислого газу при слабкому напруженні. Суспензія наночастинок у вигляді рідкометалічного сплаву запобігає накопиченню затверділого вуглецю над церієм, підвищуючи ефективність процесу. Більш того, використання металевого галію в якості розчинника дозволяє проводити весь процес при кімнатній температурі.

Дослідники також підкреслюють, що вуглець здатний утримувати електричний заряд, стаючи суперконденсатором, а тому потенційно може використовуватися в якості компонента в майбутніх транспортних засобах. Процес також виробляє синтетичне паливо в якості побічного продукту, який, знову ж таки, може мати промислове застосування.

Джерело: ZN,UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *