У Македонії офіційно розпочалося перейменування країни

Новини Світу

Македонська влада в Скоп’є приступила до перейменування своєї країни з Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія, відповідно до Преспанської угоди з Грецією: в першу чергу замінюються таблиці на урядових будівлях та прикордонних пунктах контролю. Про це повідомляє Star Tribune.

  • Зранку в понеділок македонська влада розпочала практичний процес перейменування країни на Республіку Північна Македонія. Так, в Скоп’є була прибрана стара вивіска на будівлі уряду, а ще раніше почалася заміна таблиць на пунктах перетину кордону, в першу чергу – з Грецією, – йдеться в повідомленні.

Перш за все зміни проводяться на пункті перетину кордону з Грецією «Богородица» поблизу міста Гевгелія.

Окрім цього, перед македонським кабміном у вівторок урочисто буде встановлено прапор НАТО.

Як відомо, македонський парламент вніс поправки до конституції про перейменування країни ще 11 січня, відповідно до Преспанської угоди з Грецією, підписаної минулого червня. А минулої п’ятниці угоду ратифікував зі свого боку й грецький парламент. Таким чином, ближчим часом очікується вступ Республіки Північна Македонія до НАТО, а сама суперечка навколо назви між Скоп’є та Афінами, що тривала ще з 1991 року, добігла кінця.

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *