Головну річку Вінниччини хочуть “почистити”, необхідно більше 200 мільйонів

Новини Вінниці

Завершити розчистку річки Десна, провести реконструкцію берегозакріплювальних споруд в межах селища Стрижавка, очистити від мулових наносів Південного Бугу  межах міста Хмільника та Вінниці – ці та багато інших заходів планують провести на Вінниччині задля поліпшення якості води. Як повідомив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, розчистка водних об’єктів на території області розпочалися минулого року. На ці цілі було виділено понад 4 мільйона гривень. Це дозволило розчистити 900 метрів русла річки Десна та рукав староріччя довжиною 60 метрів, що покращило водообмін та зменшило цвітіння води. Але у ході виникла потреба у проведенні додаткових, більш ширших робіт. Їх і планують продовжити навесні. Окрім цього, відбуватиметься розчистка приток головної водної артерії області вверх за течією.

Торік ми виконали, напевно, лише 1 % від того, що треба зробити з розчистки річки Південний Буг, але це вже дало певні позитивні результати, – переконує Гижко. – Були проведені роботи з берегоукріплення та вирубки дерев-самосівів. Завдяки цьому річка тепер протікає у більш чіткій береговій лінії. Розчистка притоки Бугу – річки Десни, дозволила відкрити понад 200 нових джерел, які почали наповнювати Південний Буг чистою водою. Чималого ефекту вдалося досягти від розчистки санітарної зони біля КП «Вінницяоблводоканалу». З всього лише 300 метрів довжиною вивезено величну кількість мулу. Товщина води біля водозабору складала 80 сантиметрів, тоді як мул займав від 4 до 4,2 метри.

Наразі профільні департаменти Вінницької ОДА працюють над розробкою проектно-кошторисної документації. Попередня вартість очистки від мулових наносів річки Південний Буг в межах Стрижавської селищної   ради Вінницького району складає понад 80 млн грн. Очистка від мулових наносів річки Південний Буг в межах міста Хмільника за попередніми розрахунками коштуватиме щонайменше 50 млн грн. В межах Вінниці Південний Буг очистять уздовж 11 км, приблизна вартість робіт становитиме 120–150 млн. грн. Окрім цього, в області запланували оцінити стан гідротехнічних споруд (дамб, водовипусків, шлюзів) та зобов’язати громади впорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг біля водойм.

Презентовані проекти після виготовлення проектно-кошторисної документації, пройдуть громадські слухання та державні експертизи. Потім область планує подавати їх на конкурс до Державного агентства водних ресурсів України, яке може виділити фінансування їх реалізацію.

Олеся ШУТКЕВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *