Сьогодні, 16 січня, у Вінниці провели прес-конференцію з приводу ситуації в області по захворюваності на кір. На заході була присутня начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Тетяна Бондаренко.
За офіційними даними з початку 2019 року в області 530 людей захворіли на кір. З них 355 госпіталізованих. Найбільше випадків захворювання зафіксовано саме серед дорослого населення. Що стосується захворювання дітей – найбільше страждають малюки до 1 року та підлітки. Серед щеплених дітей відомі випадки хвороби, однак госпіталізації вони не потребують, оскільки захворювання протікає в легкій формі.
Протягом 2018 року у Вінницькій області було вакциновано близько 3 тисяч дорослих осіб. Наразі на Вінниччині є 36,5 тисяч вакцин проти кору. Для цього необхідно лише звернутись до сімейного лікаря та після поверхневого медичного огляду ввести вакцину.
Перший летальний випадок захворювання на кір
14 січня в стінах Вінницької дитячої обласної лікарні померла 8-місячна дитина. Дівчинка захворіла від власної матері, оскільки не мала щеплень через малий вік. 24-річна мати не змогла надати інформацію щодо своїх щеплень. Дитина протягом двох тижнів знаходилась у лікарні на посиленому лікуванні, проводилась штучна вентиляція легенів. Однак, через вроджену ваду легень кір дав швидкі наслідки та вберегти маленьке життя не вдалось. У родині залишилась ще одна дитина до 6 років.
Спалах кору у військовій частині №3008
Днями стало відомо, що у військовій частині №3008, що на Вінниччині, стався спалах кору. Наразі госпіталізовано близько 20 хворих, ще кілька бійців знаходяться у військовій частині з поганим самопочуттям. Аби попередити розповсюдження хвороби і надалі – бійців вакцинують. Станом на сьогодні, щеплення отримали близько сотні службовців. Як зазначає начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Тетяна Бондаренко, вакцинують лише тих бійців, які мають лише одне щеплення або ж взагалі не щеплені.
Як розпізнати кір?
Кір підступний своїми наслідками та часто маскується під грип чи ГРВІ. Першими симптомами зазвичай є висока температура, погане самопочуття. Протягом 3-4 діб з`являється висипка на обличчі, а згодом на тулубі та кінцівках. При перших симптомах необхідно одразу звертатись до лікаря.