Український фільм “Штангіст” отримав 4 нагороди Міжнародного кінофестивалю у Польщі

Новини України

Український фільм «Штангіст» нагороджений чотирма нагородами Міжнародного кінофестивалю короткометражного кіно у Польщі, включно з гран-прі “За сміливе та безжальне зображення внутрішньої боротьби”.

Про це повідомляє Держкіно України на офіційній сторінці у Facebook.

За нагороди у восьми номінаціях змагалися 109 фільмів, обраних із понад двох тисяч претендентів. Чотири з вісьмох нагород журі фестивалю присудило українсько-польському фільму Weightlifter/Штангіст/Sztangista, – йдеться в повідомленні Держкіно.

Перший приз в категорії «EASTWARD WINDOW», з формулюванням від журі – за зухвалу чутливість кінематографії фільму, що вразила нас своєю ледь помітною, невимушеною стилістикою.

Приз за найкращу операторську роботу Нагорода присуджена оператору-постановнику фільму Міхалу Ритель-Пшеломцю.

Приз «New Europe Talent Award», заснований New Europe Film Sales, з формулюванням від журі:

Найбільш перспективному режисеру, який має свій унікальний та самобутній стиль (нагорода вручається одному учаснику з-поміж всіх учасників та програм фестивалю; приз передбачає подорож на Берлінале, яку забезпечує New Europe Film Sales).

Фільм «Штангіст» створений у копродукції України та Польщі. Це дебютна короткометражна робота режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka ( Polski Instytut Sztuki Filmowej та Stowarzyszenie Filmowców Polskich ), а також Львівська кінокомісія. Продюсерами картини є Валентин Васянович (Студія Гармата фільм) та Конрад Стефаняк (POLISH FILM SERVICE).

Творців фільму привітав Голова Держкіно Пилип Іллєнко, який зазначив: «Першу свою нагороду «Штангіст» отримав у національному конкурсі кінофестивалю «Молодість», а фестивальне життя стрічки закордоном успішно розпочалося з Варшавського кінофестивалю, що є одним із найпрестижніших кінофестивалів у світі. Тож чотири нагороди кінофестивалю «ZubrOFFka» є підтвердженням високого художнього рівня цієї картини та перспективності її творців».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *