На Вінниччині податкова міліція звітує про результати роботи

Новини Вінниці

Податкова міліція Головного управління ДФС у Вінницькій області підбила підсумки роботи за 9 місяців цього року. Перший заступник начальника ГУ ДФС у області Віктор Сирватка відзначив, що нині в роботі виділені чотири магістральні напрями – фінансова сфера, акцизна сфера, зона проведення ООС (операції об’єднаних сил), де несуть службу фіскальні наряди, і протидія незаконному переміщенню товарів через митний кордон України.

Так, протягом січня-вересня слідчими Головного управління ДФС у Вінницькій області розслідувалось 132 кримінальних провадження, з них майже чверть – щодо умисного ухилення від сплати податків і зборів до бюджету. 31 провадження направлено до суду. Зокрема, спрямовано до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження щодо організованої групи у складі 4-х осіб, яка в одному з південних районів області обладнала підпільний цех по незаконному виготовленню підакцизних товарів під виглядом іноземних брендів. Крім того, скеровано до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження щодо діяльності «конвертаційного центру», викритого в минулому році. Учасникам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, щодо фіктивного підприємництва, службового підроблення, умисного ухилення від сплати податків та зборів до бюджету, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Наприкінці вересня співробітниками податкової міліції викрито та припинено діяльність Центру мінімізації митних платежів. Даний центр за рахунок використання підконтрольних СГД (в т.ч. підприємств-нерезидентів) надавав підприємствам реального сектору економіки як у Вінницькій області, так і в інших регіонах України, послуги з приховування (неповернення) валютної виручки при проведенні експортних операцій. Вивозилася таким чином за межі України сільськогосподарська продукція вітчизняного походження. Загальний обсяг експортних операцій протягом 2017-2018 років склав 104 млн гривень. В результаті неповернення валютної виручки до бюджету не сплачено податку на прибуток на орієнтовну суму понад 19 млн гривень.

Триває відпрацювання з метою виявлення та припинення діяльності на території області «конвертаційних центрів». Так, у червні працівниками податкової міліції на території області припинено діяльність «конвертаційного центру», до якого входило 12 СГД з ознаками фіктивності, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та мінімізації податкових зобов’язань, а також конвертації безготівкових коштів у готівку. В результаті вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій проконвертовано грошових коштів в розмірі близько 180 млн грн, ймовірні втрати бюджету становлять близько 30 млн грн. На сьогодні згідно з ухвалами суду накладено арешти на 15 розрахункових рахунків суб’єктів господарювання, що задіяні у схемі. Сума арештованих коштів складає 2,3 млн грн.

По напрямку протидії незаконному обігу підакцизних товарів протягом 9 місяців поточного року вилучено товарів підакцизної групи на суму 35,6 млн грн (це майже вдвічі перевищує результат за весь 2017 рік), в тому числі спирту – на 22 млн грн, фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції орієнтовною вартістю 4,3 млн грн, тютюнових виробів на суму понад 700 тис. грн. Викрито та припинено діяльність шести незаконних виробництв алкогольної продукції, в тому числі під виглядом іноземних брендів. Із загальної суми вилученої продукції, 27,7 млн грн вилучено на території прикордонних регіонів області.

Разом із виконанням своїх посадових обов’язків, співробітники податкової міліції Вінниччини несуть службу в зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС). За час існування спецпідрозділу ДФС у ньому пройшли службу 44 співробітники Головного управління ДФС у Вінницькій області – і це одна з найчисельніших груп. В першій ротації, коли на Сході велися активні бойові дії, більшість бійців становили саме вінничани. Основним завданням спецпідрозділу є контроль за переміщенням вантажів і товарів – як на контрольних пунктах в’їзду/виїзду, так і вздовж лінії зіткнення з окупованими територіями у складі так званих «мобільних груп».

Ефективність роботи податкової міліції визначається сумою надходжень до бюджету з тіньового сектору економіки та відшкодуванням завданих державі збитків, – каже Віктор Сирватка. – Важливим є економічний ефект нашої роботи. За 9 місяців 2018 році він склав майже 57 млн грн. Зокрема, на 3,9 млн грн відшкодовано збитків по закінчених кримінальних провадженнях; близько 11 млн грн – попереджено незаконного відшкодування ПДВ з бюджету; накладено арешт на майно на суму 6,5 млн грн, вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму  понад 35,6 млн грн (з цієї суми накладено арешт на продукцію на 32,5 млн грн) – це кошти або майно тих суб’єктів господарської діяльності, які обґрунтовано підозрюються у порушеннях законодавства. У разі прийняття відповідних рішень судами, це також буде спрямовано в дохід держави. Визначальним пріоритетом нашої роботи був і залишається економічний ефект, захист державного бюджету і його наповнення через викорінення тіньового сектору економіки.

За інформацією: Головне управління ДФС у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *