Сьогодні, 28 вересня, Ларисі Івшиній, редакторці газети «День», громадській діячці, включеної до рейтингу ста найвпливовіших жінок України (за версією журналу «Фокус») урочисто вручили атрибути «Почесного доктора ДонНУ імені Василя Стуса» -диплом та мантію.
Лариса Івшина – публіцист та науковець, авторка ідеї та впорядниця книг – «Україна Incognita», «Сила м’якого знака, або Повернення Руської правди», «Корона або спадщина Королівства Руського», «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», останню – пані Лариса сьогодні презентувала викладачам та студентам університету.
Урочиста промова Лариси Олексіївни була присвячена історичній постаті Павла Скоропадського. За словами пані редакторки, це «фігура, яка несла успіх нашій країні», адже його правління в Україні сприяло відродженню нашої держави. Згадувала журналістка й цікавих та значимих для України людей Володимира Винниченка, Пантелеймона Куліша. Пані Лариса ділилася думками, які її хвилюють сьогодні, розповіла у чому полягає її національна ідея – «ідентичність та модернізація».
Завершила свою промову Лариса Івшина словами: «Історія шиє костюм для майбутнього з матеріалу замовника. Давайте дбати про якість матеріалу!»
Нагадаємо, ініціатива обрати головного редактора «Дня» «Почесним доктором» належить філологічному факультету: саме студенти кафедри журналістики філологічного факультету запропонували ще у 2008-му році присвоїти ім’я Василя Стуса Донецькому національному університету, а Лариса Івшина одною з перших підтримала цю ідею.
Декан факультету Володимир Мозгунов розповідає:
25 квітня 2018 року Вчена рада ДонНУ імені Василя Стуса обрала Доктором Honoris Causa Ларису Олексіївну Івшину! 42 голоси із 42 присутніх сказали «Так», а дехто навіть висловив претензію, що це сталося так пізно, чому ми не зробили цього раніше, — ділиться спогадами Володимир Мозгунов. — Лариса Івшина, як мало хто інший, має стосунок до того, що ми з 2016 року носимо ім’я Василя Стуса. Ми разом подолали спільний та непростий шлях від 2008 року, коли студенти спеціальності «Журналістика» філологічного факультету виступили ще в Донецьку з такою ініціативою. І, власне, серед громадських діячів і мас-медіа газета «День» була чи не єдиною, щонайменше — першим масовим всеукраїнським виданням, яке підтримало цю ініціативу студентів і частини викладачів. І незважаючи на те, що 2009 року цю ідею було пригальмовано, газета «День» увесь цей час залишалася тим виданням, яке ніколи не забувало про цю ініціативу як, зрештою, і сама Лариса Олексіївна.
Наталя Притуляк