Асоціація технічного моніторингу з Мюнхена проведе сертифікацію українського проекту Hyperloop.
Оцінка може бути надана вже до кінця цього року.
"Ми розпочали дуже важливий процес у проекті Hyperloop – його сертифікацію. Вони (німецькі партнери – ЕП) сказали, що планують завершити цього року. Це буде оцінка з боку авторитетної профільної структури. Це найбільша асоціація Німеччини, яка об'єднує всіх виробників щодо сертифікації безпечного використання", – розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.
Він зауважив, що якими б не були розробки, без належного підтвердження безпеки з боку європейських інституцій подальше просування проекту неможливе, а Німеччина у цій сфері відіграє основну роль.
За словами Омеляна, є попередня оцінка, вона буде опублікована найближчим часом. Далі робота буде продовжуватися вже з поглибленого вивчення нового транспортного засобу.
Раніше міністр повідомляв, що наступного року після завершення розробки попереднього ТЕО, почнеться конструювання тестового труби в Україні, та запуск першої лінії вакуумного поїзда за технологією Hyperloop може відбутися протягом п'яти років.
Раніше повідомлялось, що Міністерство інфраструктури України та компанія Hyperloop Transportation Technologies домовилися про співпрацю в галузі розвитку технологій високошвидкісного транспортування — Hyperloop.
Як повідомлялося, в лютому міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна наступного року може почати будівництво тестового майданчика в місті Дніпро для впровадження в країні надшвидкісного сполучення типу Hyperloop за кошти приватних інвесторів.
У Мінінфраструктури заявили, що квиток на Hyperloop коштуватиме дешевше, ніж на літак і поїзд.
Hyperloop – це розроблена Ілоном Маском транспортна система, що складається із сталевих труб, усередині яких переміщається поїзд – герметична капсула на аеродинамічній подушці. Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину.