За якими трофеями їдуть мисливці у вінницькі ліси, та чому поменшало іноземців

Новини Вінниці

Мисливці зі всієї Європи та навіть Америки полюбляють полювати в українських лісах, зокрема й на Вінниччині, де знаходиться одне з найкращих лісових господарств у державі. Вполювати благородного та плямистого оленя, козулю або дикого кабана туди приїжджали сотні іноземців. Але зараз закордонних мисливців поменшало. Чому? Про це – далі.

До годівничок у Дашівському  дослідному лісо-мисливському господарсті  тварини приходять не тільки взимку, а навіть влітку, бо знаходять і зерно, і підвішані віники та «лизунці», і сіно. В цих лісах – найбільші популяції благородного та плямистого оленя, козулі, муфлонів та лані в регіоні. Побачити парнокопитних легко, але відзняти на камеру  – майже неможливо. Вони швидко ховаються в хащах. З радістю позують лише дикі кабани.

Ще кілька років тому вполювати трофей сюди приїздили мисливці з Європи та Америки, але зараз це трапляється рідко – іноземці бояться війни. Проте, ліцензію на відстріл тварин активно купують українські мисливці.

Валентин Кавуненко,  директор Державного підприємства «Дашівське дослідне лісо-мисливське господарство», каже:

Ліцензія на косулю коштує 6,5 тис грн, це без вартості самого трофею. На оленя –  від 15 тисяч гривень  без трофейної вартості, і аж до вісімнадцяти або до двадцяти тисяч гривень в залежності від вартості трофея.

Щоправда, лісівники кажуть, що за іноземними мисливцями не сумують, бо ті відстрілювали лише найкращих тварин – для трофеїв. Українці ж полюють задля задоволення.

Анатолій Бондар,  начальник вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства розповідає:

Ми побачили проблему, в тому, що  іноземці полюють на найкращих тварин, бо  таким чином у нас зменшилася кількість цінних трофейних кабанів і плямистих оленів. о Ми тоді зразу вирішили – стоп! Тепер обмежуємо  іноземний мисливський туризм.

Окрім розведення диких тварин, у Дашівському господарсті  відновлюють ліси. Нині підземних вод стало менше – дерева сохнуть. Аби ліси не зникли, пробують вирощувати інші породи.

В’ячеслав Криса,  головний лісничий господарства пояснює:

Ми пробуємо вводити піхту, береку лікарську (горобина). Побачимо згодом, як  природа себе покаже.

Нині в Дашівському господарсті тихо – пострілів не почуєш, полювання у цьому лісництві почнеться з середини листопада. Але відстрілювати муфлонів та ланей і восени поки буде заборонено, бо їх мало…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *