Білого верблюда Білоруса попередні власники приватного зоопарку з Єнакієвого поспіхом рятували від війни, і тварині три роки довелося жити в невеличкому вольєрі біля закладу громадського харчування. А потім господарі передали верблюда до Вінницького зоопарку. Тепер білий красень гуляє великим вольєром та має друзів, бо Білоруса «підселили» до гончих верблюдів Аски та Зевса.
Людмила Лойцюк із чоловіком та онукою до Вінницького зоопарку їздять із Хмільника щотижня. Долають майже двісті кілометрів. Запевняють, що прогулянки серед звірів заспокоюють нерви та відволікають від сірих буднів. Щоправда, підходити близько до верблюдів побоюються, жартома кажуть, що тварини й плюнути можуть. Але біля цього вольєру завжди зупиняються надовго.
Приємно в зоопарк зайти, поспілкуватися з тваринами. Тут усе інше: не будинки, не сміття, не дороги, а жива природа, – каже жінка.
Юний відвідувач зоопарку Артем Резидент не приховує захоплення, споглядаючи цих екзотичних для нашого регіону тварин:
Вони класні дуже. Їх класно годувати, вони такі.., вони великі!
У білого верблюда нині є певні проблеми зі здоров`ям. Про це розповідає Євген Ткачик, директор Вінницького зоопарку:
Він мало рухався, проблема трошки з кінцівками – застій суглобів. Я думаю, що він у нас у великому вольєрі з часом «розходиться», адже поруч – самка, то й буде за нею ходити.
Раціон у верблюдів – особливий: свіжа трава, мінерали та сіль.
Валерій Патик, робітник із догляду за тваринами, пояснює:
Чим більше зеленої маси, тим більше вони набирають вагу, бо отримують всі калорії, які їм потрібні. Краще зеленої маси ще ніхто нічого не придумав.
Нині в зоопарку будують новий зимовий вольєр для верблюдів. А навесні, сподіваються співробітники, у Білоруса та Аски з’явиться малеча.