Facebook запустив "бібліотеку цифрової грамотності" – серію уроків, які мають допомогти навчити підлітків бути більш уважними, коли вони використовують різні сервіси і додатки в інтернеті, пише EnGadget.
Проект створили разом зі вченими з Центру дослідження інтернету при Гарвардському університеті і складається з 18 уроків.
Заняття тривають від 30 до 120 хвилин і підходять для формальної і неформальної форм навчання. Поки "Бібліотека цифровий грамотності" доступна тільки англійською мовою, проте в майбутньому Facebook обіцяє перекласти її ще на 45 мов.
Матеріали розбиті на кілька вікових груп і складаються з п'яти основних модулів: конфіденційність і репутація, дослідження ідентичності, формування позитивної репутації, безпеку і правила спілкування в соцмережах.
"Інтернет використовує більш 830 млн молодих людей, тому навчання цифрової грамотності – необхідність. Ми бачили, що може трапитися, коли підлітки недостатньо освічені в сфері безпеки і захисту особистих даних – такі користувачі украй сприйнятливі до шахрайських схем, пропаганди і фейковий новин. Вони ризикують своїми особистими даними, використовуючи небезпечні додатки, і стають залежними від соціальних мереж".
Курси будуть доступні в центрі безпеки і на ресурсній платформі цифрових ресурсів Беркмана Клейна. Компанія також працює над адаптацією уроків і створенням нових.