Про це повідомив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій під час ефіру на телеканалі ІТА «ВІТА».
«За ініціативи Президента в області будуть збудовані нові амбулаторії загальної практики сімейної медицини, – зазначив Валерій Коровій, – Ми повинні зрозуміти, що базовий принцип реформи охорони здоров’я – це фінансування не медичних установ, а людей. Лікарі, які підписали угоди з пацієнтами, уже отримали зарплату від 11 до 22 тисяч гривень. У липні 246 сімейних лікарів області отримали зарплату від 11 до 17 тисяч гривень. Майже 250 медсестер, які працюють із сімейними лікарями, від 9 до 11 тисяч гривень. Це ті фахівці, які підписали угоди з Національною службою охорони здоров’я та уклали декларації з пацієнтами. Решта, хто не зробив такої процедури, мають зарплату по 3- 4 тисячі гривень», – зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.
«Наприклад, у Ямпільському районі 6 сімейних лікарів, які виконали норматив і мають по 1800 пацієнтів у липні отримали зарплату по 22 тисячі гривень. А у Шаргороді цю реформу заполітизували. Коли йшла мова про госпітальні округи, видумуючи різні причини заклади первинки не змінили своєї організаційно–правової форми, лікарі не уклали угоди з Національною службою охорони здоров’я, не підписали декларацій з пацієнтами. Тому, як результат – мають зарплату по 4 тисячі гривень. Як тепер місцеві депутати пояснять цим лікарям чому у них така зарплата? Але все ж ми в медичній реформі рухаємося з впевненістю вперед. Вінниччина займає лідируючі позиції», – відзначив Валерій Коровій.
Також він відмітив, що в області є вже два зареєстрованих приватних лікаря. За його словами, таких фахівців слід підтримувати. Якщо спеціаліст отримав сертифікат сімейного лікаря і може надавати якісну практичну допомогу, держава йому сплачуватиме ті ж самі кошти за пацієнта, що і медику, який працює у центрі первинної медичної санітарної допомоги.
За інформацією: Вінницька ОДА