У п’ятницю, 27 липня, до 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі-України в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка заслуженого художника України, майстра народного мистецтва з м. Овруч Житомирської області Миколи Климовича.
В експозиції представлено 17 творів самого майстра та найкращі роботи його учнів з Овруцької малої академії народного мистецтва та ремесел, у якій він викладає. Основною темою виставки є історія, духовність та традиції українського народу.
Микола Климович народився 17 червня 1953 р. у с. Покалів Овруцького р-ну Житомирської області. Захопившись народною творчістю, він з юнацьких років самотужки оволодів техніками образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і певний час працював художником-оформлювачем на підприємствах Житомирщини, хоча має освіту вчителя фізкультури. У 1999 р. Микола Іванович, поєднавши педагогічний і мистецький таланти, засновує і очолює Овруцьку малу академію народного мистецтва і ремесел, де навчання відбувається за авторськими програмами майстра. Учні академії неодноразово здобували перемоги на регіональних та всеукраїнських виставках і фестивалях.
Микола Климович працює в авторській техніці «аплікація з художньо обробленої соломки», створюючи об’ємно-панорамні орнаментальні композиції з квітами і птахами, а також багатофігурні багатопланові сцени з історичної, етнографічної та духовної тематики. Його твори відзначаються високим рівнем майстерності у роботі з матеріалом, яку можна назвати віртуозною. Кропітка праця вимагає тривалого часу для виконання творчого завдання – півтора-два роки.
Яскрава барвистість його соломки відповідає фольклорному характеру творів, який може бути ліричним або епічним відповідно обраному сюжету. Майстер розгортає у просторі картини трагічні події Голгофи, драматичні сторінки давньої історії України князівських часів, баталії часів Козаччини. Свої роздуми і почуття щодо сучасних подій, коли Україні знов прийшлося виборювати свою незалежність, автор вклав в алегоричний зміст роботи «Гріхопадіння двоголового змія», яка є для нього програмною.
Унікальні твори Миколи Климовича, яких нараховується вже більше 100, завжди привертають увагу на всеукраїнських і міжнародних виставках, фестивалях народної творчості, деякі з них зберігаються у Житомирському краєзнавчому музеї, у приватних колекціях в Україні та за її межами, у тому числі у державних посадовців і громадських установ.
Виставка діятиме до 19 серпня.
За інформацією: Вінницький обласний краєзнавчий музей