Фонд державного майна України 30-31 липня обере на конкурсній основі радників з питань приватизації перших шести об’єктів з переліку “великої” приватизації, який затвердив Кабмін. Про це поінформував міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, повідомляє Урядовий портал.
За словами Саєнка, першими будуть такі підприємства, як ПАТ "Одеський припортовий завод", ПрАТ "Президент Готель", ПрАТ "Індар", ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", ДП "Завод Електроважмаш" та ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська".
"Прозорість діяльності робочої групи, відкриті заходи з потенційними учасниками конкурсу по відбору радників, де були надані всі вичерпні відповіді, забезпечили участь у конкурсі низки потужних компаній. Саме ці компанії будуть працювати над залученням стратегічних інвесторів. Подальша доля підприємств, в певній мірі, залежить від успішності роботи радників", – сказав міністр.
Він наголосив, що покращення виробничих показників, збільшення прибутку цих підприємств стане індикатором успішності залучення інвестицій.
"Сподіваємось на прозорий конкурс і перемогу найсильніших пропозицій. Наступним кроком, вже незабаром, буде оголошення другої хвилі конкурсів по залученню радників на інші компанії з переліку "великої приватизації", – зазначив урядовець.
Конкурси з відбору радників проводяться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 358-р, яким затверджено перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році. Основною метою радників є підготовка інформаційного пакету, який надаватиме важливі дані про об’єкт приватизації. Найголовніше завдання радника – контактувати з великим колом потенційних інвесторів та залучати їх до участі в аукціоні.
Приватизація зазначених підприємств відбуватиметься вже за новим Законом України "Про приватизацію державного і комунального майна" за №2269-VII, який було прийнято 18 січня 2018 року. Виключенням є ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська, яка приватизується відповідно до Закону України "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств". Нагадаємо, у травні Кабінет міністрів затвердив перелік великих державних підприємств, які планується приватизувати у 2018 році.