У США провели першу серію випробувань гравітаційної ядерної бомби

Новини Світу

Першу серію випробувань нової керованої ядерної бомби B61-12 провели в Сполучених Штатах, повідомило міністерство енергетики США.

Випробування проводилися спільно ВПС США та Управлінням національної ядерної безпеки при міненерго Сполучених Штатів, йдеться в прес-релізі, поширеному відомством, передає Інтерфакс-Україна.

У випробуваннях задіяний бомбардувальник B-2 Spirit.

Два випробування бомби, не оснащеної ядерним зарядом, відбулися 9 червня на полігоні в штаті Невада.

Представник Управління національної ядерної безпеки повідомив, що за підсумками випробувань зроблені висновки про те, що "конструкція В61-12 відповідає системним вимогам".

Це були "перші кваліфікаційні випробування "від і до" для B61-12 на стратегічному бомбардувальнику B-2A Spirit", – розповів представник NNSA бригадний генерал Майкл Луттон, передає УНІАН із посиланням на портал Military.com.

Нагадаємо, B61 — ядерна бомба, що є основною термоядерною зброєю стратегічних ядерних сил США. B61 — бомба зі змінним рівнем потужності заряду, призначена для транспортування літаками, зокрема надзвуковими

Міністерство енергетики США 3 березня 2010 запросило асигнування майже на 2 мільярди доларів на модернізацію бомб B61, які будуть виділені з 2011 по 2015 рік. Бомби планується модифікувати для забезпечення їхньої сумісності з новим поколінням винищувачів, таких як американський багатоцільовий ударний винищувач Joint Strike Fighter. Ці вимоги були враховані при розробці 12-ої модифікації.

За планами міністерства оборони США ядерні бомби B61 будуть залишатися на озброєнні стратегічних сил принаймні до 2025 року.

Зазначимо, що американська ядерна бомба B61 є на озброєнні багатьох країн Європи.

Підписання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року вказувало країнам-учасницям «не отримувати ядерної зброї, а також контролю над такою зброєю ні прямо, ні побічно». Однак це не заважало перебуванню в європейських країнах ядерної зброї, оскільки розміщення бомб B61 на території Європи було організовано до підписання Договору, що не суперечить його умовами.

З розпадом Радянського Союзу і закінченням Холодної війни необхідність в ядерній зброї на території Європи відпала, проте США не вивезли її на свою територію. Хоча точні дані засекречені, передбачається що в Європі розміщено близько двохсот ядерних бомб B61.

За часів Холодної війни на території ФРН було розміщено близько 150 американських ядерних боєголовок. Найбільше — на базі ВВС «Рамштайн» в Рейнланд-Пфальці. Імовірно, у 2004 році атомні бомби вивезли з авіабази. Нині, за даними різних німецьких ЗМІ близько двадцяти ядерних бомб типу B61 знаходяться на складах німецької військово-повітряної бази в Бюхелі, у Рейнланд-Пфальці, де розташовується тридцять третя авіаескадра люфтваффе. У Бельгії на базі ВПС у Клейне-Брогель на півночі країни також знаходяться 20 бомб. По 90 ядерних боєзарядів США розміщені в Італії та Туреччини. Також вони розташовані на території Нідерландів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *