Унікальні українські марки з Америки привіз до Вінниці глава МЗС Павло Клімкін

Новини Вінниці

Сьогодні, 30 червня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін привіз до Музею української марки імені Якова Балабана у Вінниці частину унікальної колекції з Америки. Коли наприкінці травня глава МЗС України був у США, марки для експозиції у Вінниці йому передав співзасновник музею Олександр Балабан.

Це – марки часів Української революції та національно-визвольної боротьби 1918-1919 років. Крім того, у переданих файлах – поштові листівки, написані вояками Армії УНР.  

Кожна така марка – це українська історія, історія людської свідомості, історія того, що українці будували свою державу і йшли вперед. Тоді держава починалася з грошей, з армії і з поштової марки. Без поштової марки держави не було. Я мрію про те, щоб у вас був інтерактивний термінал, щоб музей розширювався, – сказав Павло Клімкін.

Це – унікальна колекція. Сподіваюсь, що наш музей розшириться і ми зробимо гарну експозицію з інтерактивними моніторами – щоб не екскурсовод вів екскурсії, а можна було зайти до зали, увімкнути монітор і слухати інформацію кількома мовами, – говорить керівник музею Олександр Білецький.

Наше завдання – щоб вінничани могли ознайомитися з великою і багатогранною історією України. Безумовно, музей потребує більше площі. Ми працюємо над цим питанням і будемо розвивати музей. Але важлива не тільки площа, а й те, як ми будемо усе це подавати. Тільки спільно ми зможемо робити промоцію міста Вінниці і України, – зазначив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.   

Главу українського зовнішньополітичного відомства у вінницькому Музеї української марки вразило чимало експонатів, зокрема,  пам`ятки про першу в Європі авіапошту Київ-Львів-Відеь 1919 року, марка випущена після проголошення Акту Злуки, якій так і не судилося використовуватись, марки з української символікою із Криму та Ростова тощо.

Павло Клімкін пообіцяв сприяти організації виставок збільшених світлин українських марок з колекції вінницького музею в дипломатичних представництвах України за кордоном. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *