У Відні оголосили лауреатів міжнародної премії імені Івана Франка

Новини України

У Відні у п’ятницю, 22 червня, в Інституті славістики визначили цьогорічних лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» став доктор із Гельсінського університету Йоганнес Ремі. Його праця «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років» набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою, повідомили організатори премії.

Рецензент монографії, професор Неапольського університету ім. Фрідріха ІІ Сімоне Аттіліо Беллецца наголосив, що книга Ремі є дуже добре документованим дослідженням механізму цензури та репресій українського руху в царській імперії.

«Надзвичайно докладний і барвистий портрет еволюції українського національного руху та Україно-російських відносин у ХІХ столітті», – зазначив професор Беллецца.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» авторства докторки філологічних наук Ярослави Мельник, яка працює в Українському католицькому університеті.

«Праця є дуже важливою для пізнання самого Франка і часу, який описується в книзі! Я наче опинився біля Івана Франка», – зазначив член журі Євген Бистрицький.

Зазначимо, церемонія нагородження відбудеться у Дрогобичі 27 серпня. Переможці отримають золоті відзнаки та грошові винагороди.

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка у 2015 році заснував його онук – Роланд Франко. Основною метою премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.

У 2016 році премію отримав архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар за наукову монографію «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму».

У 2017 році лауреатами стали професор Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language» та професор Львівського національного університету ім. Івана Франка Олег Шаблій з науковою роботою «Суспільна географія».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *