На Вінниччині у восьми районах не створено жодної ОТГ

Новини Вінниці

В Україні продовжуються  процеси децентралізації, найбільш вагомим здобутком реформи стала передача бюджетних коштів на місця та створення об’єднаних громад у регіонах.  На Вінниччині створено 35 ОТГ,  і з них – 9 міських, 10 селищних, 16 сільських. На території області ОТГ створювались за перспективним планом – таких  24, 11 громад скористались добровільністю процесу об’єднання.

Як повідомляють фахівці Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», 8 районів області залишаються без жодної об’єднаної громади, це – Муровано-Куриловецький, Крижопільський, Могилів-Подільський, Чечельницький, Ямпільський, Погребищенський, Літинський та Теплицький, хоча  два  останні – найближчим часом все ж підуть на об’єднання. Крім того, високу зацікавленість до створення ОТГ  виявляють громади Крижопільського та Ямпільського районів.

Близько 70 інформаційних виїздів  до потенційних ОТГ області  здійснили експерти ВЦРМС з початку року. Кожна громада потребує  індивідуального підходу, але ключовим аспектом для функціонування  ОТГ  є отримання фінансового ресурсу. Так, під час інформаційних зустрічей ми пояснюємо переваги з точки зору бюджетування, але потрібно  враховувати демографічні та інші ризики, тому вже зараз варто думати про перспективи розвитку цих територій.  Серед питань, що гальмують процес  – освітня галузь та аграрний сектор, адже земля в новостворених громадах інвентаризується ,  відповідно обліковується і є одним із головних джерел наповнення місцевих бюджетів. Варто зауважити, що Департаменти Вінницької ОДА з фінансів та  регіонального розвитку  у співпраці з ВЦРМС надають достатньо інформації потенційним громадам області.  На осінні вибори, по Вінниччині, 3  громади очікують позитивних висновків, 1 – вже отримала схвалення  та  готується до призначення виборів, а в цілому  14 потенційних ОТГ   мають бажання долучитись до процесів об’єднання  в регіоні, – повідомив  Євген Шаповалов, експерт з децентралізації Вінницького ЦРМС

Окремим напрямком є посилення спроможності громад через приєднання до вже існуючих ОТГ нових населених пунктів. Мешканці громад, що межують із створеними ОТГ побачили переваги господарювання в умовах децентралізації і охоче приймають рішення про приєднання. Як повідомили експерти Центру, 16 територіальних громад прийняли рішення про приєднання до діючих 6 ОТГ Вінницької області. Серед  них  – громада селища Бродецьке Козятинського району, що приєднується до Глуховецької ОТГ.

Важко знайти фахівця, от у мене на чотири трактора один тракторист-механік. Якщо ми навіть захочемо створити власну ОТГ – будемо мати проблеми, і з кадрами і з коштами,  не може сільська рада працювати на 100 чоловік,  маємо гуртуватися із сильнішими  і далі будемо думати як господарювати  разом, тому що процес децентралізації незворотній, це доводить саме життя, – пояснює Ярослав Лопатюк, селищний голова с. Бродецького.

Більшість громад  відчули  переваги, так – громада с. Соколова  приєднується до м.Хмільник – це одне з перших міст обласного значення в Україні, що скористалось змінами до законодавства і приєднує суміжні села та формує нову громаду. Фактор, що гальмує  об’єднання на Вінниччині – це відсутність затвердженого перспективного плану,  що покриває 100% території області, але реформа продовжується  і є всі умови для проведення  виборів у нових ОТГ області восени, – зазначив  Евген Шаповалов

За інформацією: www.vin.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *