Пентагон розширив повноваження кіберкомандування збройних сил США, дозволивши представникам цього відомства здійснювати щоденні хакерські рейди на іноземні мережі для попередження кібератак. Про це повідомляє газета The New York Times з посиланням на нову стратегію американського кіберкомандування.
"Нова стратегія передбачає постійну руйнівну діяльність на межі війни в зарубіжних комп'ютерних мережах", – йдеться у повідомленні.
Метою таких дій вважають "протистояння небезпечним діям противників, перш ніж ті зможуть завдати шкоди американським національним силам".
Зазначається, що це може збільшити ризик конфлікту США з іншими державами, які "спонсорують зловмисні хакерські групи". NYT вказує, що в цьому звинувачують, зокрема, Росію, Китай, Північну Корею та інші країни, що володіють ядерною зброєю.
"Досі американське кіберкомандування більше займало оборонну позицію, намагаючись протистояти атакам тільки в моменти, коли хакери намагалися вдертися в американські мережі. В наступ представники відомства переходили відносно нечасто", – йдеться у повідомленні.
Як пише видання, поки залишається невідомим те, наскільки ретельно Білий дім зважував різні ризики, пов'язані з реалізацією цього плану в секретних операціях.
Нагадаємо, раніше сенатор-республіканець Джон Маккейн заявив, що Адміністрація Трампа має використати кіберпростір, щоб "осоромити" Путіна і таким чином поквитатись із ним за втручання Росії у президентські вибори у США у 2016-му році.