Сьогодні, 1 травня, у Вінницькій фізико-математичній гімназії №17 відбулось урочисте закриття ювілейної XXV Всеукраїнської комплексної олімпіади з фізики, математики та інформатики «Турнір чемпіонів».
Нагадаємо, розпочались інтелектуальні змагання серед школярів з різних міст України у Вінниці в суботу, 28 квітня.
Участь в олімпіаді взяли 19 команд шкіл, ліцеїв та гімназій з Харкова, Одеси, Дніпра, Києва, Черкас, Запоріжжя, Вінниці та інших міст.
Журі цьогоріч констатувало серйозний прогрес рівня конкурсних завдань. Можливо, він був навіть дещо заскладним. Але так само ми можемо констатувати й рівень знань учасників «Турніру чемпіонів», він теж підвищується, – зазначив голова журі, організатор та ідейний натхненник олімпіади, викладач Вінницької ФМГ №17 Юрій Пасіхов.
Переможців як в командному, так і особистому заліках, визначали серед юніорів та в «старшій лізі».
Усі вони отримали цінні подарунки від організаторів та спонсорів олімпіади, яких з кожним роком стає все більше. Так, третій рік поспіль до підтримки «Турніру чемпіонів» долучається агроіндустріальний холдинг «МХП» (голова Правління Юрій Косюк).
Вітали учасників олімпіади також заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Олена Чорна та директор профільного департаменту міської ради Оксана Яценко, викладачі та науковці вінницьких вишів, педагоги.
Особливі подарунки – 3D-принтери – переможцям «Турніру чемпіонів» підготував голова опікунської ради олімпіади, народний депутат України Олександр Домбровський.
Щиро вітаю усіх учасників «Турніру чемпіонів», незалежно від того, отримали ви дипломи чи не отримали. Переконаний, ви всі є чемпіонами, переможцями, оскільки ви всі є учасниками кращого з кращих турнірів не тільки в Україні, а й на всьому пострадянському просторі, який проводиться уже 25 років поспіль. Впевнений, що пройде рік – і ми з вами знову зустрінемось тут. Звичайно, старшокласники вже підуть у самостійне життя. Зичу вам бути щасливими, успішними, досягти мети, яку ви перед собою ставите. Безумовно, будуть тут наступного року нові учасники. Ми дуже хочемо зробити так, щоб ваш величезний талант був реалізований в нашій рідній Україні, – сказав Олександр Домбровський.
У теоретичному турі завдання були цілком під силу нам усім, але я там допустив трішки помилок. Важчим був експериментальний тур, – ділиться враженнями від олімпіади десятикласник Харківського фізико-математичного ліцею №27 Кирило Ковальчук.
В особистій першості старшої ліги юнак виборов друге місце з фізики.
Різні фізичні експерименти я робив ще з дитинства, але до 8-го класу не дуже готувався до фізики – думав, що я більше математик. Потім мені сильно пощастило – потрапив на Всеукраїнську олімпіаду і почав серйозно займатися фізикою. Мені подобається підхід до задач у фізиці. У майбутньому, звичайно, бачу себе фізиком, але у якій конкретно сфері, ще не знаю, – додає Кирило Ковальчук.
Офіційно закритим «Турнір чемпіонів» оголосила директорка Вінницької ФМГ №17 Валентина Нестюк:
Не всі їдуть додому з призами, але переможцями, безумовно, є всі. Дай Боже, усім вам сил, енергії, натхнення і наступних перемог. Влаштувати це інтелектуальне дійство ми зуміли завдяки спільним зусиллям обласної та міської влади, профільних департаментів ОДА і міської ради. Неоціненим є вклад Олександра Домбровського. Він постійно нас переконує в тому, що інвестиції в інтелект – найкращі інвестиції.
АСМ-Олімпіада
ІІІ місце – команда “AG45_Team9” Харківського навчально-виховного комплексу № 45 “Академічна гімназія” Харківської міської ради Харківської області у складі: Обозний Максим, Лінник Олена, Лисойван Антон
ІІ місце – команда “УФМЛ_1” Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка у складі: Тарасюк Дмитро, Тичковський Олексій, Марчук Олександр
І місце – команда “Курс Біткоіна” Харківського навчально-виховного комплексу № 45 “Академічна гімназія” Харківської міської ради Харківської області у складі: Коваль Ілля, Кравцов Артур, Осташев Данило.
Юніори (особиста першість)
ІІІ місце з математики – учень 8 класу комунального закладу “Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області” Сараєв Артем.
ІІІ місце з математики – учень 9 класу Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка Пасічник Михайло.
ІІІ місце з фізики – учень 8 класу Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка Кузнєцов Макар.
ІІІ місце з фізики – учень 9 класу Київського природничо-наукового ліцею № 145 Колісник Дмитро.
ІІІ місце з інформатики – учень 8 класу Русанівського ліцею м. Києва Шляхтун Прохор.
ІІІ місце з інформатики – учень 9 класу Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара Перекопський Михайло.
ІІ місце з фізики – учень 8 класу Київського природничо-наукового ліцею № 145 Махмудов Олександр.
ІІ місце з фізики – учень 9 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Загородній Андрій.
ІІ місце з інформатики – учень 9 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Заводник Владислав.
І місце з інформатики – учень 8 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 “Академічна гімназія” Харківської міської ради Рощупкін Дмитро.
ІІ місце з математики, ІІІ місце у комплексному заліку – учень 8 класу Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара Халік Сергій.
І місце з інформатики, ІІІ місце у комплексному заліку – учень 9 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 “Академічна гімназія” Харківської міської ради Обозний Максим.
І місце з математики, ІІ місце у комплексному заліку – учень 8 класу Києво-Печерського ліцею № 171 “Лідер” Наумець Захар
.І місце з математики, І місце з фізики, ІІ місце у комплексному заліку – учень 9 класу Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка Романус Ярослав.
І місце з фізики, ІІ місце з інформатики, І місце у комплексному заліку – учень 8 класу комунального закладу “Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області” Шкірко Ілля.
І місце з математики, І місце у комплексному заліку – учень 9 класу Русанівського ліцею м. Києва Хасін Марко.
Старша ліга (особиста першість)
ІІІ місце з інформатики – учень 11 класу Рішельєвського ліцею м. Одеси Гриб Олександр.
ІІ місце з фізики – учень 10 класу комунального закладу “Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області” Ковальчук Кирило.
Абсолютний результат в експериментальному турі з фізики – учень 10 класу комунального закладу “Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради” Голійчук Дмитро.
І місце з фізики – учень 10 класу Київського природничо-наукового ліцею № 145 Губенко Роман.
ІІ місце з математики, ІІІ місце у комплексному заліку – учениця 10 класу Київського природничо-наукового ліцею № 145 Горох Катерина.
І місце з математики, ІІ місце з інформатики, ІІ місце у комплексному заліку – учень 11 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 “Академічна гімназія” Харківської міської ради Коваль Ілля.
ІІ місце з математики, ІІІ місце з фізики, І місце з інформатики, І місце у комплексному заліку – учень 10 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Луценко Костянтин.
Старша ліга (командна першість)
ІІ місце з фізики – команда Києво-Печерського ліцею № 171 “Лідер”
ІІ місце з фізики – команда комунального закладу “Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради”.
І місце з фізики – команда № 1 Київського природничо-наукового ліцею № 145.
ІІ місце з математики, ІІІ місце з інформатики, ІІІ місце у комплексному заліку – команда № 2 Київського природничо-наукового ліцею № 145.
І місце з математики, ІІ місце з інформатики, ІІ місце у комплексному заліку – команда Харківського навчально-виховного комплексу № 45 “Академічна гімназія” Харківської міської ради.
ІІІ місце з математики, ІІІ місце з фізики, І місце з інформатики, І місце у комплексному заліку – команда Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.