Як повідомлялося, з понеділка, 5 березня, усі заклади освіти можуть відновити роботу у звичайному режимі.
У Дніпрі заняття в школах поновляться 12 березня. Про це заявив мер міста Борис Філатов на своїй сторінці в Facebook.
"Дорогі діти, не нервуйте. Будуть вам канікули. Тепер скажіть спасибі вже дяді Борі. Нічого ми міняти не будемо. Заняття в школах поновлюються тільки 12 березня", – зазначив він.
"У кого, кого, а в ідіотів ми на поводу ходити не будемо", – додав мер Дніпра.
Він зазначив, що наказ Міносвіти про відновлення занять надійшов до мерії о 16:52 суботи.
"Ніхто, жодна душа в міністерствах, не подумала про те, що батьки переколотили бабусь і дідусів, взяли відгули, хтось поїхав, хтось приїхав, усі змінили плани", – обурився Філатов.
У свою чергу харківський міський голова Геннадій Кернес ухвалив рішення, що заняття в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах міста відновляться 12 березня, як і було вирішено раніше.
За даними Департаменту науки і освіти ХОДА, це пояснюється поганими погодними умовами та низьким температурним режимом у закладах освіти (їх необхідно прогріти), а також тим, що багато студентів і школярів вже встигли роз'їхатися.
"Ухвалено рішення не переривати оголошені напередодні канікули для школярів, учнів професійно-технічних навчальних закладів і студентів", – заявили у відомстві.
Як відомо, 2 березня у зв'язку з нестачею газу в країні Міністерство освіти і науки рекомендувало усім закладам освіти призупинити роботу з 2 до 7 березня включно, що з урахуванням вихідних (8-11 число) становить 9 днів поспіль.
Львів, Миколаївська і Закарпатська області відмовилися "прикрутити газ" у школах.
Вранці 3 березня президент Петро Порошенко заявив, що критичну ситуацію з газопостачанням подолано, ситуація із газозабезпеченням стабілізувалася, весь дефіцит газу повністю покрито.
Після цього прес-служба МОН з посиланням на рішення кризового комітету Міненергетики та вугільної промисловості України повідомила, що з понеділка, 5 березня, усі заклади освіти можуть відновити роботу у звичайному режимі.
У МОН звернули увагу на те, що безпосереднє рішення про призупинення або відновлення роботи вишів ухвалює сам заклад у межах власної автономії.
"Відповідні рішення також мають ухвалити й органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші заклади освіти", – уточнили у міністерстві.