Вінницький ансамбль танцю “Радість” виступив на фестивалі в Катарі

Новини Вінниці

Народний художній колектив України ансамбль танцю «Радість»  Вінницького міського палацу дітей та юнацтва ім.Л.Ратушної щойно повернувся з Катару, де взяв участь в Міжнародному фестивалі розмаїття культур. Фестиваль проводиться в столиці Катару в м. Доха протягом півтора місяця. В цьому році у фестивалі беруть участь 20 країн з різних куточків світу.  

Вінницький ансамбль танцю «Радість» був першим українським колективом, який виступав в Катарі. Керівники та вихованці колективу надзвичайно хвилювалися, адже Катар – це мусульманська країна зі своїми звичаями та традиціями. Потрібно було дотримуватися певних вимог мусульманської країни і в той же час показати українське танцювальне мистецтво з найкращого боку.

 

Всього 13 дітей виїжджали до Катару. Вони підготували 45 хвилинну програму, до якої увійшли українські народні танці «Гопак», «Подільські вихиляси», «Подільський передзвін», «Калина», «Волинські візерунки», «Плескач», «Лобуряки» та інші танці. Всі концерти відбувалися  у величезному амфітеатрі «Катара» в одному з мікрорайонів столиці м. Дохи. За кілька днів до нашого виступу виступали Словаччина та Індонезія. Так вийшло, що ми виступали одні. Глядачі надзвичайно тепло приймали виступи українського колективу.  По закінченню концертів глядачі влаштовували овації з вигуками «браво!».

 

На першому концерті ансамблю були присутні надзвичайний та повноважний посол України в Державі Катар Євген Олегович Микитенко, співробітники українського посольства та консульства. Перед виступом відбулася надзвичайно тепла зустріч учасників колективу з послом та співробітниками посольства.

Після останнього номеру програми на сцену піднялися посол України в Державі Катар Олег Микитенко та організатори фестивалю. Вони дякували за чудовий виступ українського колективу в Катарі, говорили про те, що такі фестивалі дають змогу більше дізнатися про культуру України та сприяють миру та дружбі між народами.  Співробітники посольства дякували за чудовий концерт, сказали, що вони ніби побували вдома, на Україні.

 

Було надзвичайно приємно бачити глядачів, які прийшли на концерт з українськими прапорами. Жінка, одягнута в традиційний мусульманський одяг чорного кольору, після кожного танцю розкривала український синьо-жовтий прапор, і дівчинка, років п’яти, тримала маленький український прапор. 

 

Організатори фестивалю високо оцінили концертну програму та виконавчу майстерність нашого колективу, сказали, що це був найкращий виступ серед всіх учасників фестивалю. Високо були оцінені дисциплінованість та організованість учасників ансамблю.

 

Під час перебування в Катарі діти мали змогу подивитися штучний острів з чудовою назвою Перлина Катару, який виріс не так давно біля узбережжя Дохи. У 350 метрах від берега розташувався елітний міський район з найсучаснішими будинками, готелями й торговельними комплексами.

 

Назва Перл-Катар виникло не випадково. До моменту настання нафтового буму основні засоби в бюджет держави давала видобуток перлів, що й знайшло відображення в імені острова. До речі, на одній з його вулиць встановлено фонтан у вигляді величезної раковини, в глибині якої ховається білосніжна перлина.

 

Сьогодні Перл-Катар – це чотири мільйони квадратних метрів меліорованих земель і 32 кілометри нових набережних, житлові будинки екстра-класу і багато зіркові готелі, три пристані для яхт і бутіки найпрестижніших світових брендів. Тут чарівність старого Сходу переплітається з розкішшю сучасного життя, створюючи неповторну атмосферу ексклюзивного курорту. Тут все зроблено, що називається, за вищим класом.

 

Учасники ансамблю побували в Музеї ісламського мистецтва. Будівля музею виконано в стилі стародавньої ісламської архітектури, але володіє унікальним дизайном.  Вже сьогодні музей називають новим символом Катару. Фасад будівлі утворюють величезні куби вапняку з типовими для арабської архітектури вікнами, а всередині світло ллється через скляну стіну з видом на море. У постійній експозиції музею представлені зразки ісламського мистецтва з VIII по XIX століття. Стародавні рукописи, кераміка, текстиль, металеві об'єкти тощо.

Катар вражає. Про нього можна розповідати дуже багато.

Сьогодні Катар вважається однією з найбагатших держав світу. Катар має величезні поклади газу та нафти. Зароблені кошти держава вкладає в інфраструктуру країни. Кращі архітектори світу розробляють проекти новобудов. Робітники з Індії, Пакистану та багатьох інших країн будують шикарні, надсучасні, оригінальні будинки. Сучасна архітектура просто вражає, та може посперечатися з архітектурою міст Об’єднаних Арабських Еміратів. Всі газони та зелень, яка є в Катарі, постійно підживлюється водою. Для цього прокладено водопровідні труби з дірками скрізь, де є зелені насадження.

Торговельні центри – це наче музеї, витвори мистецтва. Можна годинами ходити та насолоджуватися прекрасними спорудами. Торговельно-розважальний комплекс Віладжіо Мол – це інтер'єри у венеціанському стилі, що поєднуються з дивовижними магазинами, ресторанами та розважальними закладами, що робить його унікальним та незабутнім місцем про перебування в Катарі. Посередині комплексу зроблений водний канал, по якому плавають справжні гондоли з гондольєрами. Ціни в Катарі надзвичайно високі. Дешевий тільки бензин – 0.25$. Тому дуже багато дорогих джипів, шикарних автомобілів типу «Ягуар». Температура повітря в листопаді вдень +35ºС.  Прохолодно лише у працюючому автомобілі, в будинку під кондиціонером, або в торговельному центрі. Тротуарів майже немає, громадського транспорту також. Всі пересуваються на автомобілях або в таксі.

Відвідали  базар Сук Вакіф, який фактично є історичною частиною Дохи. Це цілий комплекс будівель і споруд, які прихистили під своїм дахом старий ринок, різні магазинчики, лавочки, кафе і ресторани. Саме тут можна побачити східний колорит, побродити по старих вуличках і поспостерігати за неспішною, розміреним життям місцевих жителів. Комплекс займає досить велику територію – є де погуляти і на що подивитися, а якщо Вас допекла спека можна просто пірнути в один з вузьких проходів, де прямо на вулиці встановлені кондиціонери які дарують прохолоду втомленому подорожньому.

 

Ансамбль танцю «Радість» перегорнув ще одну сторінку своєї історії, високо несучи прапор України та пропагуючи українську культуру в усьому світі. Лише в цьому році ансамбль взяв участь у трьох міжнародних фольклорних фестивалях у Франції, тричі побував в Туреччині, а також в Литві, Латвії, Катарі.

Зараз ансамбль «Радість» готується до свого 20-ти річчя, яке святкуватиме весною 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *