У вівторок, 31 жовтня, у мережі Facebook вінничанин Олександр Юганов виклав відео про те, як охорона одного з торговельних центрів міста вигнала його з холу закладу.
Чоловік каже, що гуляв із маленьким сином у візочку, зробив покупку в магазині торговельного центру і хотів погрітися у холі.
Охорона попросила не кататись перед камерами, бо господар ТЦ побачить, що людина з візочком тут ходить і буде охороні сувора догана, – розповідає Олександр. – Виходить, що я можу зайти, зробити покупку і відразу вийти, а грітися з маленькою дитиною в торговельному центрі не можна.
Журналісти «ВінницяОк» звернулися за коментарем до адміністрації торговельного центру «Feride Plaza», де трапився інцидент.
Ми самі були шоковані цим випадком і діями охоронника, адже за 10-річний термін роботи торговельного центру жодного разу нічого подібного не траплялося. У наших правилах немає заборони відвідувати заклад з дитячими візочками. Навпаки, наше керівництво може покарати за погане ставлення до будь-якого клієнта. Охоронник, який дозволив собі так поставитися до відвідувача, ще перебував на випробувальному терміні, і нині вирішується питання – чи буде він надалі працювати у нас. Побачивши відео Олександра, ми зв’язалися з ним і принесли вибачення, – розповів виконавчий директор «Feride Plaza» Богдан Сасюк.
Довідка. Загалом, в Україні та у Вінниці, зокрема, трапляються торговельні заклади, де не бажають, щоб до них заходили з дитячими візочками. Це можна побачити одразу ж при вході – на дверях магазинів.
Юристи кажуть: таблички «Вхід з дитячими візочками заборонено», однозначно, незаконні.
У цьому зв’язку правозахисники радять:
1. Наголосіть особі, яка Вам перешкоджає, що такими діями порушується конституційне право Ваше і Вашої дитини вільно пересуватися.
2. Запропонуйте особі, яка перешкоджає Вам, викликати поліцію, оскільки Ви щось порушили.
3. Вимагайте представити законодавство (документ), на підставі якого Вам відмовляють у доступі в приміщення громадського об’єкту та надати копію такого документу для оскарження.
4. Вимагайте книгу скарг і пропозицій, щоб залишити в ній відповідний запис з обов’язковою приміткою повідомити Вас про прийняте рішення за Вашою скаргою.
5. Повідомте інформацію про порушення права у вищестоящу організацію, відділ із захисту прав споживачів (якщо це сфера обслуговування споживачів), в поліцію, органи місцевого самоврядування.
У відповідності до статті 55 Конституції України Ви можете звернутись за захистом своїх прав до суду, або Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.