Василь Вовченко повернувся на свою малу батьківщину у село Жорнище в Іллінецькому районі кілька років тому.
Доля так розпорядилася, що залишила їх із сином Андрієм удвох в орендованій домівці. Власну хату Вовченки придбали у 2013 році – у гарному місці, у самісінькому центрі села. Але через події в країні у новій оселі так ніхто і не встиг як слід обжитися.
Батько із сином пройшли через Майдан, у складі козацької сотні, а нині вже четвертий рік поспіль воюють у зоні АТО. Щоразу приїжджаючи додому у відпустку, Василь Вовченко дивився на свою оселю, яка стояла пусткою, і думав: як же можна її використати із користю для людей. Під час останнього свого візиту вирішив, що віддасть власну хату під музей старожитностей.
Коли приїздив додому у відпустку, мені випала нагода потрапити на пленер гончарів. Від побаченого і почутого, я вирішив, що у Жорнищах має бути музей народних ремесел, – розповів Василь Вовченко. – Наше село має гарні традиції і на всю Україну славиться своїми гончарами. Відомий український скульптор і гончар Олександр Ганжа жив і працював у Жорнищі. Мій дід по маминій лінії Аврам Вапельник, дядько Володимир Аврамович також були гончарами, любов до глини передали й мені. До народного мистецтва треба привчати дітей та молодь. Вони повинні мати можливість не лише ознайомлюватися із народними ремеслами, але й спробувати свої сили у тому чи іншому напрямку, щоб слава Жорнища як гончарного краю відродилася. Вдячний людям, які підтримали мою ідею і разом зі мною хочуть відродити гончарство. І поки я захищаю Україну на передовій, вони будують її духовність, роблять гарну справу на мирній території.
Подарунок від Вовченків прийняв на баланс комунальний заклад "Центр культури, мистецтва, естетичного виховання" Іллінецької міської ради.
Його директор Микола Романов запевнив жителів села Жорнище, що докладе усі зусилля, аби вже до наступної відпустки Василя Вовченка музей старожитностей запрацював.
За інформацією: Олеся Шуткевич, Місто