Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого закону "Про освіту" – зокрема, про атестації шкіл та конкурс директорів, передає УНН з посиланням на прес-службу МОН.
"Місцеві органи влади вже не мають права проводити атестації, оскільки новий закон "Про освіту" виключив атестації шкіл з переліку повноважень місцевих органів влади та з форм державного нагляду (контролю)", – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що з моменту набрання чинності закону "Про освіту" оголошувати конкурси на вакантні посади педагогічних та інших працівників повинен директор. Він же може призначати та звільняти їх з посад.
Зазначається, що відповідно до законодавства, заклади освіти, які вже діяли на момент набрання чинності нового закону, отримують ліцензію на провадження освітньої діяльності без проходження процедури ліцензування.
У МОН зазначають, що конкурс директорів має проводитись для посад, що стали вакантними після набрання чинності нового закону, "тобто звільняти директорів, які зараз працюють, та набирати нових ніхто не буде".
Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого МОН. Типове положення наразі розробляється.
Також у міністерстві наголошують на правах дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, у разі звернення такої особи або її батьків, інклюзивна або спеціальна група чи клас має створюватись в обов’язковому порядку.