В одному з вінницьких дитячих садочків малечу виховує… чоловік. Звичайний майданчик дитячого садочка: всюди бігають діти. І лише одна група ні на крок не відходить від свого вихователя. Їм лише по 2-3 роки, але вони слухняно граються у пісочниці, катаються на гойдалці та із захопленням роблять зарядку зі своїм наставником.
Артему Шиманському – 23 роки. Після школи він вступив на факультет дошкільної освіти в Уманський педуніверситет. На потоці був єдиним хлопцем. Спочатку соромився. Але любов до дітей зруйнувала комплекси. Вже 3 роки чоловік виховує малечу. У його групі 40 дітей. До кожного знайшов свій унікальний підхід.
Від загадок, від віршиків – до показу коротеньких якихось мультфільмів на комп’ютері чи на планшеті, – розповідає Артем Шиманський.
Після прогулянки вихователь переодягає діток. Потім – захоплюючі ігри.
Аби потрапити у групу до Артема – батьки займають чергу. Кажуть, діти від нього у захваті. Особливо дівчатка.
Найкращий вихователь – чоловік, переконують педагоги. Для дітей – він приклад ідеального батька. Особливо для малечі із неповних сімей.
Або якщо батьки дуже часто виїжджають працювати за кордон, то ця недостатня увага чоловіків до дітей, вона, все ж таки, є в нашому суспільстві. Тому, коли є вихователь, то це дуже і дуже добре, – говорить методист Вінницького дитячого садочка №7 Наталя Смірнова.
З цим погоджуються і психологи.
Дітям дуже важлива чоловіча особистість, на яку можна покластися. Це може бути і вчитель, і вихователь в дитсадку, і тренер якоїсь групи, – говорить психолог Дмитро Цирульник.
На жаль, в Україні професія чоловіка-няньки не популярна. Навіть соромлива, – говорить Артем, адже спочатку його вибір не розуміли навіть найближчі друзі. Але тепер це вже в минулому.