Влітку 2017 року у Вінниці на території військової частини 3008 розгорнувся знімальний майданчик стрічки режисера Валерія Шалиги. У ній йдеться про людину, що у неї болить, про що вона думала тут в мирний час і про що думає, коли опиняється на фронті. Прем’єра стрічки відбудеться 12 жовтня у кінотеатрі «Мир». Потім вона буде показана у кінотеатрі «Родина», наразі йдуть перемовини про прокат фільму в кінотеатрі Коцюбинського. Як зазначив режисер стрічки Валерій Шалига, вінничани побачать цей фільм першими, після чого його демонструватимуть в інших містах.
Сюжетна лінія фільму досить цікава і в той же час болюча, адже створена на подіях, які відбуваються в Україні. У стрічці показано, як вони торкаються окремої родини та нашої країни загалом. Фільм знятий у Вінниці, і кожен з нас, дивлячись його, побачить своє місто, його красу, впізнає ті вулиці, по яких ходить, дехто побачить будинки, в яких живе, знайомих людей. Фільм непростий, він бере за душу і серце, це наша історія, і ми не маємо права це ніколи забути. Я бачила деякі сцени з фільму, вони дійсно зворушливі, дуже емоційні, я думаю, що вінничани відчують, що це сцени з реального життя, і дізнаються, як їх відчувають хлопці, які воюють, – каже заступник міського голови Галина Якубович.
Фільм знімався у Вінниці. Це місто для мене не чуже, і я його дуже люблю. Взагалі, зйомки – це досить складний процес, а Вінниця в цьому питанні – унікальне місто, тут комфортно знімати. Нам в цьому питанні сприяв міський голова Сергій Моргунов. Він дав нам поштовх до роботи, висловлював ідеї щодо зйомок, ми йому дуже вдячні. Знімаючи у Вінниці фільм ми прославляємо місто, і в той же час Вінниця дає нам можливість самореалізуватись. Тема стрічки дуже актуальна, адже хтось воює зі зброєю, хтось займається волонтерством, а наш фронт – мистецький, кінематографічний, і ми такими засобами вирішили показати події, які розгортаються з 2014 року. У нас зараз відчувається паралель світів: іде війна, але виходиш на вулицю, і не відчуваєш її. Люди живуть, радіють, а десь поруч хтось гине. Ми показали ці паралелі, щоб люди пам’ятали, що на їхньому захисті стоять хлопці, і ми маємо бути вдячними за те, що можемо спокійно ходити по вулицях. У стрічці знімалось дуже багато акторів і київських, і вінницьких, і житомирських. Також у нас були консультанти – люди, які воювали, зокрема – Андрій Гишпаль і Роман Смішний. До речі, вони розповіли такі історій, яких у нас не було в сценарії, після чого ми почали переписувати сценарій саме зі слів Андрія. Потім Андрія Гишпаля ми почали вводити в кадр, і він був настільки правдивий і органічний в тому, що робив, що він поступово «обріс» роллю і деякі речі, які він нам розповідав, він сам втілив на екрані, тому він повноцінно створив цілий образ. Тобто знімався не просто актор, який по чутках знає, а людина, яка дійсно через це пройшла, – розповів режисер Валерій Шалига.
Було величезне бажання створювати гарне українське кіно про наших українських героїв. Справа в тому, що ми дивимось на героїв американських та інших, а де ж українські? Цю ідею підтримала Вінницька міська рада та особисто міський голова Сергій Моргунов, і ми почали створювати цей фільм. Насправді, знімати кіно – це дорого. За рахунок того, що дійсно дуже допомагала міська рада, зйомки відбулись. Період зйомок тривав 32 дні, потім був довгий монтажний період. На сьогодні фільм готовий для перегляду, він триває дві з половиною години. Сподіваюсь, людям сподобається фільм, і вони будуть пишатись своїми героями, – каже кінорежисер та продюсер Василь Медяний.
Зйомки професійного фільму – це дійсно велика подія для Вінниці. Тема дуже актуальна, вона об’єднала акторів, ми працювали як велика дружна родина, всі були єдиним цілим. Зібралась професійна команда, якій можуть позаздрити і в Києві, – каже актор Максим Какарькін, який зіграв роль бійця з позивним «Їжак».
За інформацією: Вінницька міська рада