Чинна система призначення пенсій потребує термінового вдосконалення, оскільки існуючі в ній недоліки вже призвели до серйозних проблем.
На цьому наголосила начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.
За її словами, це, зокрема, критичне для пенсійної системи співвідношення пенсіонерів і тих, хто має їх утримувати. На сьогодні в Україні нараховується близько 26,3 млн осіб працездатного віку. З них зайняті лише 16,2 млн, а внески до Пенсійного фонду сплачує ще менша кількість. В результаті лише 12,8 млн застрахованих осіб утримують 12 млн нинішніх пенсіонерів. По-друге, Пенсійний фонд не має належних ресурсів для того, аби забезпечити гідний рівень пенсій. У 67% (8 млн) пенсіонерів розмір страхової пенсії – на рівні прожиткового мінімуму. По-третє, нині нівельовано залежність розміру пенсії від сплачених внесків.
Пенсійна реформа передбачає запуск постійного механізму осучаснення пенсій, а не її разове підвищення. Мета реформи – зробити все можливе для підвищення пенсій і системної індексації пенсій для кожного пенсіонера в Україні. Зробити це системним і щорічним, – зазначила Олена Корчака
Вона також розповіла про новий механізм індексації пенсійних нарахувань після проведення осучаснення. Розмір підвищення розрахується індивідуально для кожного пенсіонера за матеріалами пенсійної справи. Отож, звертатися додатково до органів Фонду не потрібно.
За попередніми розрахунками, близько 40% пенсіонерів Вінниччини можуть очікувати на підвищення до 200 грн, більше 20% – від 200 до 500 грн. та 85 тисяч – отримають свої пенсійні виплати більшими на суму від 500 до 3000 грн.
Олена Корчака зауважила, що в результаті проведеного перерахунку – осучаснення, пенсії будуть збільшені у 215 тис пенсіонерів, або у 49% від чисельності осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Окрім того, Уряд запропонував з 1 жовтня 2017 року збільшити прожитковий мінімум для непрацездатних громадян з 1312 до 1373 грн. В зв’язку з цим, в області будуть перераховані пенсійні виплати 400 тисячам пенсіонерів.
Нагадаємо, що 13 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №6614 про пенсійну реформу. В подальшому, після проведення засідань чисельних робочих нарад, зустрічей з народними депутатами, представниками Уряду, міністерств та громадських організацій, опрацьовано 2144 поправки до законопроекту від 82 народних депутатів та підготовлено його до розгляду Верховною Радою в другому читанні. Є сподівання, що на цьому тижні доопрацьований законопроект буде розглянутий у другому читанні.
За матеріалами: Вінницька ОДА