В Антарктиці знайшли сліди невідомої флори та фауни

Новини Світу

Група вчених на чолі з Керідвен Фрейзер прибула на острів Росса, один з найбільш південних на планеті, на території якого знаходиться діючий вулкан Еребус. Там вони вивчали “великі і пов’язані одна з одною” підльодовикові печерні системи, утворені під впливом вулканічного пару. 

Взявши проби з різних печер, вчені виявили сліди моху, водоростей, круглих черв’яків і членистоногих, причому деякі зразки ДНК можуть належати “новими видами тварин і рослин”. Сліди виявлені як на поверхні, так і на підлідних ділянках.

За словами Фрейзер, результати досліджень відкривають “спокусливий вигляд” на те, що відбувається під льодами Антарктиди. Вона пояснює, що в геотермальних печерах дуже хороші умови для життя.

“У цих печерах може бути по-справжньому тепло, в деяких з них температура може досягати 25 градусів. Ви можете ходити там в футболці, і вам буде комфортно”, – зазначає Фрейзер.

Як зазначає її колега доктор Лорі Коннел з Університету Мена, якщо вченим вдасться знайти самі організми, а не тільки їх сліди, це відкриє двері в “хвилюючий новий світ”.

“Ми поки не знаємо, скільки печерних систем сконцентровано навколо вулканів Антарктиди або наскільки ці підльодовикові середовища пов’язані один з одним. Їх дійсно складно виявити, до них важко дістатися, їх складно вивчити”, – зазначив ще один дослідник, Чарльз Лі з Університету Вайкато.

За останніми даними, на території Антарктиди знаходиться не менше 138 підлідних вулканів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *