В регіони почали завозити стенти для проведення екстреної імплантації пацієнтам в перші години гострого інфаркту, які нещодавно закупила за кошти держбюджету міжнародна організація Crown Agents. Перша партія стентів у кількості 4657 штук уже найближчим часом буде розподілена у регіонах.
Таким чином, як повідомили в МОЗ, розпочалася розбудова реперфузійної мережі з метою впровадження доступної високоспеціалізованої кардіологічної допомоги на всій території України.
“Завдяки Урядовій програмі уже цього року в Україні з'явиться 13 нових реперфузійних центрів з сучасним обладнанням, де допомога пацієнтам надаватиметься в режимі 24/7/365. Пацієнти, котрі потребуватимуть невідкладного стентування, зможуть отримати вчасну, високоспеціалізовану та безкоштовну медичну допомогу за найсучаснішими стандартами”, – підкреслив Максим Соколов, співзасновник Асоціації інтервенційних кардіологів України, експерт МОЗ України.
До того ж, відтепер карета швидкої має право одразу везти пацієнта з гострим інфарктом міокарда в реперфузійний центр, де йому буде надана якісна, сучасна високоспеціалізована допомога. Ще одна важлива складова цієї системи – забезпечення цих закладів охорони здоров'я витратними матеріалами, необхідними для проведення ангіографії.
“Ми створюємо принципово нову мережу закладів охорони здоров'я, де пацієнт отримуватиме високоспеціалізовану безоплатну допомогу — йдеться про безоплатне невідкладне стентування для пацієнтів з інфарктом міокарда”, – зазначив заступник Міністра Олександр Лінчевський.
Загалом за кошти держбюджету закупили 63 617 одиниць медичних виробів, що на 54% більше у порівнянні із закупівлями за цією підпрограмою за кошти держбюджету 2015. При цьому Crown Agents витратили майже удвічі менше коштів – $3,1 млн проти $6,1 млн відповідно. Такі значні заощадження дозволять вперше в історії України практично задовольнити річну потребу за цим напрямом. Перша партія стентів, закуплених за кошти держбюджету 2016, у кількості 4657 штук уже найближчим часом буде розподілена у регіони.