У Ямполі на Вінниччині родина пасічників виготовляє диво-ліки. Вилікувати захворювання шлунку, серця та суглобів допоможуть настоянки з мертвих бджіл, прополісу і воскової молі.
На пасіці Олександра Довгалюка – лише елітні види бджіл. Вони не агресивні і працьовиті. Поміж гречаного та соняшникового поля літають сотні тисяч комах.
На цьому полі Олександр живе з ранньої весни і до пізньої осені. За бджолами доглядає щодня. Адже в пасічника аж 150 вуликів.
Щоб їх було зручно вивозити у поля, бджоляр власноруч перетворив старі скотовози у один великий вагон для бджіл. У ньому одночасно можуть розміщуватись до півсотні вуликів.
Бджолярство вже не популярне, говорить пасічник. Українській мед на світовому ринку – найдешевший. А щоб ремесло було прибутковим – потрібно тримати велику пасіку.
Оптова ціна на мед в Молдові набагато вища, ніж в Україні. Але це справа перспективна. А якщо хтось каже, що бджільництвом займатися не вигідно – не вірте, – говорить Олександр Довгалюк.
Тож кілька років тому пасічник відкрив свій невеличкий магазин. Продає пилок, соти, мед та прополіс. А його дружина почала робити диво-настоянки.
Настоянка з мертвих бджіл і на личинках воскової молі, наприклад, добре допомагає тим, в кого з проблеми із суглобами, для печінки добре и при захворюваннях шлунка, – розповідає Людмила Довгалюк.
Щоб відродити бджільництво в Україні, Олександр готовий ділитися своїм досвідом з усіма охочими. Каже, за кордоном тримати пасіки – престижно і вигідно. Адже матка елітної породи бджіл може коштувати 300 євро. Тож пасічник планує ще й зайнятись селекцією української бджоли.