Згідно з даними, які надані представником МОЗ України Костянтином Красовським, показники захворюваності і смертності серед населення України суттєво зменшились в результаті підвищення акцизу на тютюн, передає УНН з посиланням на пряму трансляцію конференції щодо сценаріїв підвищення акцизів на тютюн в 2018 році.
"Коли зменшилось споживання сигарет в Україні, зменшувались і показники захворюваності і смертності серед населення України", – заявив завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський.
За його словами, Міністерство охорони здоровя України оприлюднило детальні розрахунки, які показують суттеве зменшення в країні кількості захворювань на респіраторні, серцево-судинні хвороби, смерті від пожеж.
"І ці тенденції показують, що збільшення акцизів на тютюнові вироби та інші заходи контролю над тютюном треба продовжувати, бо вони являються ефективними і мають подальший потенціал для покращення здоров’я населення України", – додав Красовський.
Водночас представниця Світового банку Олена Дорошенко зазначила на конференції, що куріння в Україні вбиває щорічно до 100 тис. людей.
"В Україні один з найвищих рівнів передчасної смертності людей у віці до 65 років, в тому числі за рахунок споживання тютюну", – зазначила О.Дорошенко
Представниця Світового банку також зазначила, що, досвід України з підвищення акцизів є успішним, але є куди рухатись.
"Відповідно до домовленостей України з ЄС амбітна планка досягнення 90 євро на 1000 сигарет означає поступове і досить амбітне підвищення акцизних податків протягом наступних декількох років", – заявила вона.
Також за її словами, для України подальше підвищення акцизу на тютюн означатиме, що надходження до бюджету від акцизних зборів і податків зросте до 2,5 % ВВП до 2020 року, якщо буде продовжено політику, подібну до політики попередніх років.